Барса спечели (6-1) в маловажен мач с каталунците, вече класирани за Финалната четворка.

Барселона - Сталица Минск

кръг

Време за четене: 2 '23 ноември 2019 - 16:08 Актуализирано 16:19

Барса завърши елитния кръг на Шампионската лига без загуба в Минск (Беларус), побеждавайки Сталица Минск (6-1), в маловажен мач с каталунците, вече класирани за финала между Четири и с Марио Ривильос като най-забележителния играч, като получи триплет.

Треньорът на Барса, Андреу Плаза, не изигра три от своите реквизити - Адолфо, Ферао и Даниел Ширайши - когато бяха предупредени за спиране и това малко изравни силите с някои неудобни беларуси и много мотивирано от същността на съперника и Барса, неспособна да понесе тежестта на играта.

Каталунският отбор поведе след две минути с гол на Айкардо, който им даде спокойствие преди директните атаки на беларусите, които завършиха повече пъти на вратата през първото полувреме.

Сталица Минск се изкачи в атака с много вертикалност, но пренебрегна защитните преходи, което доведе до контраатаките в превъзходството на Барса, която в 9-ата минута удължи предимството си с гол на Ривильос след комбиниране с Жоселито.

Двоен шанс от Горбенко в два удара след корнер предшестваше третия гол на Барса след дълго подаване, което Роджър завърши.

Домакините настояха до края на първото полувреме и работата на Хуаньо започна да се натрупва. Постът му подаде ръка в удар на Горбенко, докато Грицина не пристигна, за да завърши празен гол няколко минути по-късно.

44 секунди преди почивката, бразилският пивот Pessoa dos Santos получи гръб към вратата и се обърна, за да победи Juanjo и направи 3-1.

Втората част беше копие на първата. Роджър имаше първия чист шанс за Барса да увеличи разликата в началните барове, но веднага беларусите заключиха каталунците в зоната си за пет минути и поставиха на изпитание Дидак Плана с четири ясни удара.

Барса успя да се разтегне през последните десет минути с Артър, опитвайки индивидуални игра, но отново Марио Ривильос извади уменията си за дефиницията.

Той го направи първо в 34-ата минута, когато завърши контра, след като получи пас от Жоселито и с изстрел от полето си, след като Минск загуби топка, играейки с вратарски играч три минути от времето.

Капитанът на Барса Серджо Лозано установи крайните 6-1 в последната минута, с нисък удар, след като беларусите загубиха още една топка, атакуваща в превъзходство.

СЪОТВЕТСТВАТЕЛЕН ЛИСТ

6 - Барса (3 + 3): Хуаньо (Дидак Плана), Айкардо, Роджър, Артър, Марсенио - стартиращ отбор -, Повил, Лозано, Марио Ривильос и Йоселито.

1 - Сталица Минск (1 + 0): Змисля (Поляков), Гибадулин, Чибисов, Горбенко, Жигалко - стартиращ отбор-, Роберто Сантос, Роговик, Михайло Грицина, Лукша, Никола Грицина и Королишин.

Цели: 1-0 (мин. 3): Aicardo; 2-0 (мин. 9): Марио Ривильос; 3-0 (мин. 11): Роджър; 3-1 (мин. 20): Роберто Сантос; 4-1 (мин. 34): Марио Ривильос; 5-1 (мин. 37): Марио Ривильос; 6-1 (мин. 40): Лозано.

Рефери: Angelo Galante (ITA) и Balazs Farkas (HUN). Те предупредиха Королишин, Поляков и Роберто Сантос за Сталица Минск.

Инциденти: Мач от третия и последен ден от група D от елитния кръг на Шампионската лига по футзал, игран в спортната зала SCA в Минск (Беларус).