За да изпратите статията по имейл, щракнете тук или копирайте и поставете тази връзка: //magyarnemzet.hu/sport/legiosok-golerosek-voltak-a-magyar-legiosok-8697360/

унгарските

Остават не повече от три седмици до 8 октомври, квалификационната игра на националния отбор на Унгария срещу България. Въпреки че решаващото табло се изхаби малко през последните години, то се вписва идеално в този мач. За щастие нашите легионери, които имаха възможност да се присъединят към групата, се представиха добре в края на седмицата.

Говорейки за уикенда на унгарските легионери, лидерът на Dunaszerdahely Жолт Калмар, който от седмици играе футбол с бомби, иска да поведе. DAC е на сто процента в лигата, те също водят таблицата, а унгарският полузащитник има страхотна роля в това. DAC победи FC Senica (Senec) с 4-2 в неделя, Zsolt Kalmár беше на терена през цялото време, намери свободен удар в 21-ата минута и удар в 60-ата минута, след което дори даде голова подаване. С това той добавя седем гола след седем дни. Жолт Калмар преди старта на шампионата е четвъртият най-ценен играч във Фортуна Лига. Според Transfermarkt, с 900 хиляди евро, ако продължите така, със сигурност можете да се качите на въображаемия подиум на това класиране. Съотборникът му Андраш Шефер също изигра мача. Слован Братислава направи равенство 2-2 като гост на МШК Жилина, а Давид Холман беше заменен в 76-ата минута.

Роланд Салай от Легионери също даде страхотно представяне в Бундеслигата, унгарският нападател Фрайбург вкара гол и след това отбеляза в мача от 3-2 лига в Щутгарт. „В продължение на шестдесет минути всичко вървеше според нашите планове, бягахме много до първия гол на отбора на домакините и всички се присъединиха към играта на отбора“, каза по-късно той пред National Sports. „Радвам се, че спечелих, и е особено щастие, че нашият треньор Кристиан Щрайх каза в съблекалнята, седнал на малка пейка във Фрайбург, че никога не е печелил в Щутгарт. Сега го има. Оставайки с Германия, Адам Салай не влезе в Майнц, отборът беше елиминиран с 3-1 от Лайпциг, чийто гол бе защитен от Петер Гулачи, а на малката пейка седна и Вили Орбан. Оттогава Адам Салай разкри, че клубът му не го очаква в бъдеще.

Във втория тур на австрийската Бундеслига Ред Бул Залцбург, който игра в неравностойно положение от 6-та минута, победи Алтах с 4: 1. Доминик Собослай вкара първото попадение на домакините, изравни дузпа в 35-ата минута и беше заменен в 64-ата минута. Добра новина дойде от Кевин Варга, който наскоро подписа турския Касимпаша от Дебрецен и стана един от легионерите, вече вкара първия си гол във втория мач той бомбардира от 14 метра до горния ъгъл и отборът му спечели с 2: 0 срещу Ризеспор. .

Белгиецът Льовен Бесе се открои с Барнабас в Остенде, унгарският защитник прекара 54 минути на терена, отборът му загуби с 3: 1. В Швейцария Лугано победи Люцерн с 2: 0, а Холендер Филип завърши в Лугано в 83-ата минута. Атила Салай имаше страхотна седмица: в четвъртък Аполон Лимасол от Кипър победи гръцката OFI с 1: 0 в Лига Европа с вратата на унгарския защитник, а в неделя спечели шампионата с 3-1 като гост на Анортосис. Унгарецът на Омония Никозия Адам Ланг излезе на терена в 90-ата минута при победа с 2: 1 над АЕК Ларнака. Ласло Клайнхайслер имаше шанс в 74-ата минута в хърватския отбор на Осиек (Осиек) срещу Вараждин (Варасд), неговият отбор постави трите точки 1-0.

В английската втора дивизия Бристол Сити спечели с 2: 0 като гости на Стоук Сити, но Адам Велики не беше в Бристол.

Източник: Magyar nemzet от magyarnemzet.hu.

* Статията е преведена въз основа на съдържанието на Magyar Nemzet от magyarnemzet.hu. Ако има някакъв проблем по отношение на съдържанието, авторските права, моля, оставете доклад под статията. Ще се опитаме да обработим възможно най-бързо, за да защитим правата на автора. Благодаря ти много!

* Ние просто искаме читателите да имат достъп до информация по-бързо и лесно с друго многоезично съдържание, вместо информация, достъпна само на определен език.