Голът на Арсен по време на удължаването лишава отбора на Сатаутеньо от победа при гостуването им в Бузанада

Споделете статията

Жесток край за Вила

край

Жесток край за Вила де Санта Бриджида при посещението му в Бузанада. Екипът на Satauteño пропусна победата с гол на Тенерифе в удълженото време. Голът на Арсен неутрализира целта, отбелязана от Пабло Алварес през първото полувреме.

Първите 45 минути преминаха с по-голямо господство от местната страна. Липсата на цел обаче му попречи да продължи напред. Ярък пример за това беше играта, която се случи в минута 21. Ayoze изпълни майсторски пряк свободен удар, който уцели гредата. Отговорът за посещение нямаше да чака. След половин час игра Пабло Алварес установи 0-1 с центриран удар.

Въпреки силния удар, Бузанада продължи да играе със същия интензитет. Въпреки че липсата на ефективност на техните нападатели продължи да взема своето. В 32-ата минута Артуро застана в хедс-ъп срещу Ione, от което попадението беше победно.

След рестартирането динамиката на катастрофата не се промени много. Санта Бригида приклекна в отбранителния си заговор и потърси бързи изходи към контраатаката, нещо, което той не завърши да намери по всяко време.

Бузанада с нетърпение търсеше изравнителния гол. Това пристигна едва в минута 91, когато хлабава топка бе решена от умния Арсен, за да осъди Вила.