Пауло Бенто даде цялата игра на възстановения играч на Валенсия, който беше най-добрият в португалското поражение (1: 0)

Русия победи Португалия с минималното днес (1: 0), който падна в паяжината, монтирана от италианеца Фабио Капело, който успя да отмени звездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо.

играе

Това беше италианска победа, при която руснаците вкараха след шест минути и едва нарушиха португалския гол през останалата част от играта, докато португалците атакуваха без спиране, но без успех.

Кристиано Роналдо забрави за дискомфорта на рамото, който влачеше от мача в неделя срещу Барселона, но въпреки че се опита, той не беше успешен пред вратата и изглеждаше физически ограничен.

Капело, който едва е на поста си от три месеца, избра по-малко консервативна тактика от обикновено и представи младия Кокорин, който придружаваше Кержаков начело.

Междувременно португалският треньор Пауло Бенто, осъзнавайки важността на играта, постави Кристиано Роналдо и Пепе като заглавия, което също беше съмнение през цялата седмица.

Русия удари първа в 6 минути след великолепна игра на екип от първо докосване между трима играчи на Зенит Санкт Петербург.

Файзулин даде пас между редовете на Широков, който първо даде майсторски пас, който надмина португалските централи Пепе и Алвес, и това се възползва от бившия играч на Севиля Кержаков, за да преодолее вратаря при отчаяното му излизане.

Португалците обаче не се срутиха въпреки първоначалния удар и продължиха да атакуват, докато не заключат руснаците в тяхното поле, в мач, игран под непрекъснат есенен дъжд.

Така Кристиано Роналдо получи топката на десет минути в голямата зона, наклонена вдясно в игра, много подобна на първия гол, който отбеляза миналата неделя на Ноу Камп, но този път ударът му, адаптиран към гредата, бе отклонен от Акинфеев.

На четвърт час централният защитник Алвес, който играе за Зенит, завърши центриран център, удар с глава, който също беше ловко изчистен от руския вратар.

Малко след това лош късмет отново обзе Фабио Коентрао, който трябваше да напусне терена контузен (м.20).

Кристиано Роналдо участва в една от най-любопитните пиеси на мача, когато получи случаен удар от руския десен бек Анюков, но реферът му каза да стане, когато Пепе вече се втурна да протестира срещу предполагаемата агресия.

В опит да си върне инициативата, Капело представи офроудъра Глушаков на полувремето и, за да бъдем честни, руснаците излязоха нетърпеливи след рестарта.

Въпреки това за пореден път вездесъщият Кристиано Роналдо завърши в малката зона след добра атака на отбора си, но опасният му първи удар бе засечен от защитата.

Руснаците нямаха голяма яснота в атака през останалата част от играта, но успяха да спрат блайндовете на гостуващия отбор без големи проблеми.

Кокорин имаше най-чистия шанс от руснаците в контраатака с тежък удар от границата на зоната, която Руи Патрисио (1: 0) изчисти не без проблеми.

Руската революция на Капело, която остави ветерани като Аршавин, Павлюченко или Жирков извън екипа, за да въведе нова кръв, започва да дава първите си плодове.

Между другото, Русия си отмъсти за историческите 7-1, които отстъпи през 2004 г. в Лисабон в квалификационната фаза за Мондиала в Германия, мач, в който младият Кристиано Роналдо вкара два гола, който изигра 99-ия си международен мач днес.

Междувременно Португалия беше много далеч от отбора, който беше на път да елиминира Испания в полуфиналите на последната Европейска купа на нациите.

С тази победа Русия има девет точки от три мача и може да затвърди лидерството си в групата, ако победи слабия Азербайджан в Москва следващия вторник.

- Информационен лист:
1 - Русия: Акинфеев; Анюков, В. Березуцки, Игнашевич, Комбаров; Широков, Денисов, Файзулин (Глушаков, м.45), Бистров (Самедов, м.83), Кокорин; и Кержаков (Йещенко, d.65).

0 - Португалия: Руй Патрисио; Перейра, Бруно Алвес, Пепе, Коентрао (Мигел, м.20); Велосо, Моутиньо, Микаел (Варела, м.67), Нани; Постига (Едер, м.75) и Кристиано Роналдо.

Голове: 1-0, м.6: Кержаков.

Рефер: Виктор КАСАЙ (ХЪН). Той показа жълт картон на Велосо и Широков.

Инциденти: мач, съответстващ на квалификационната фаза за Световната купа, изигран на олимпийския стадион Лужники пред повече от 60 000 зрители (почти пълен).