Севиля, която вече беше класирана на първо място в групата за осминафиналите на Лига Европа, загуби с 1: 0 срещу кипърския АПОЕЛ, отбор, който също имаше осигурен пропуск, в лош мач, в който се изцапа с първия си победи неговия безупречен служебен запис в тази фаза.

кипър

Севилистите, които за първи път търсеха пълни победи в това състезание, след като спечелиха предишните пет мача, станаха жертва на комфортния сблъсък, който откриха в Никозия и от ниския му интензитет, те пропиляха дузпа с помощта на израелеца Мунас Дабур и при следващата игра допуснаха гол в лошо защитен ъгъл.

Първото полувреме, както и целият мач, беше скучно и с почти никакви шансове в двете области, което се увеличи в сиво и ужасно второ полувреме за отбора на Жулен Лопетеги, без решения за преодоляване на подхода на кипърците и без доминиране и необходимата амбиция да демонстрират статута си на петкратен шампион на състезанието.

В двубой с престижа и икономическата награда за победа на УЕФА само на карта, тъй като и двата отбора са класирани за осминафиналите, играчите на Севиля като първи в групата, първото полувреме нямаха много история и страдаха от интензивност и конкурентно напрежение.

Освен неуспешните опити с центрове към зоната от страна на двамата претенденти, с изцяло нови единадесет в Севиля и дебюта с първия отбор на централния Хенаро Фернандес, сблъсъкът отне време да оживее.

По този начин, едва през първия половин час игра, първите опасни шансове бяха дадени и в двете области, при удар от хърватската лява страна вътре в Антонио Яколис, който много сигурно хвана вратаря на Мароко Ясин Боно, на когото Лукас Окампос отговори с удар, разрешен от словенския вратар Вид Белец, последван от гол, забранен за офсайд на аржентинеца от Севиля в пас отляво на Серджо Ескудеро.

При възобновяването панорамата се промени малко и дори се влоши за интересите на Севиля, която без възможността да наложи най-високото си качество срещу APOEl, разочарована от лошата си постановка, която се възползва от целия средиземноморски остров, за да прокара и постави Испански отбор в беда.

Освен това андалусийците пропиляха дузпа от бразилеца Алеф дос Сантос на Окампос в 57-ата минута, тъй като словенският вратар на АПОЕЛ Вид Белец спаси към удара на израелеца Мунас Даббур, приспособен към левия стълб на вратата.

Това направи вдлъбнатина в Севиля, заедно с по-голямата амбиция на кипърците, което доведе до 1-0 в екшън игра през първия час игра, когато френско-сръбският защитник Вуядин Савич се възползва от корнер, изхвърлен от неговият сънародник Матич да се насочи към задната част на вратата, защитена от мароканеца Ясин Боно преди пасивността на целта и тила.

Оттам Севиля натискаше, искаше да реагира, но без яснота и успех. Липсваха му футбол, спокойствие и повече визия за играта, за да генерира ясни шансове за опасност, въпреки опитите на Dabbur, Óliver Torres или Mena, които всички влязоха след почивката, но не можаха да предотвратят първото поражение, два месеца по-късно, от неговото отбор след общо единадесет мача непобедени. - Информационен лист:

1 - АПОЕЛ: Белец; Михайлович, Алеф, Меркис, Савич, Йоанну; Яколис (Макрис, м. 79), Соуза, Матич, Сюлейман Ал-Таамари (Ефрем, м. 91); Павлович (Де Винченти, м.70).

0 - Севиля: Бонус; Позо, Хенаро, Серги Гомес, Ескудеро; Йордан (Óliver Torres, м.46), Gudelj; Ocampos, Rony Lopes, Bryan Gil (Mena, m.68); Чичарито (Dabbur, м. 46).

Гол: 1-0, М.61: Савич.

Рефер: Никола Дабанович (Черна гора). Той увещава местните Йоану (м. 54), Савич (м. 63) и Алеф (м. 74); и за посетителите Gudelj (m.47), Rony Lopes (m.51) и Ocampos (m.76).

Инциденти: Игра на шестия и последен ден от група А на Лига Европа, играна на стадиона на GSP в Никозия, който регистрира слабо влизане с малко над 10 000 зрители. Тревна площ в добро състояние.