Севиля, 4 ноември (EFE). - Мароканецът Юсеф Ен-Несири излезе през второто полувреме, за да отбележи две голове, които дадоха епична победа на Севиля (3-2) срещу руския Краснодар, който скоро получи изненадващите 0 -2 и че той изигра целия втори период в числено превъзходство поради изгонването на Хесус Навас, но вярата на испанския отбор така и не падна, което доведе до три нови точки и важна стъпка в търсенето на осминафиналите в Шампионската лига.

дава

Отборът на sevillista се оказа през първото полувреме с всякакви неприятности срещу противник, който беше направил много малко, за да стигне до двадесет минути с 0-2, въпреки че желанието и настояването се отплатиха, първо през първото полувреме с 1-2 на хърватина Иван Ракитич и по-късно с появата на Ен-Несири.

Жулен Лопетеги освежи отбора, след като прецедентите в ЛаЛига бяха три поредни поражения и че това може да се дължи на тесния и взискателен график.

Обичайните заглавия като гол на Мароко Ясин Боно, аржентинският защитник Маркос Акуня, бразилският полузащитник Фернандо Регес или самият Ен-Несири останаха на пейката, но единадесетте монтирани поддържаха тежки тежести като централната двойка, формирана от френския Жул Кунде и бразилецът Диего Карлос, Хесус Навас или аржентинецът Лукас Окампос.

Краснодар също дойде при Санчес Пизуан депресиран поради лошия старт на този сезон и също така представи значителни жертви поради контузии и също поради ковид, но той не можеше да има по-добър старт, защото след много добър опит на Ocampos, към който той отговори също много добре мета Матвей Сафонов, всичко се промени в негова полза.

В девет минути германският рефер Феликс Брих преразгледа, алармира от VAR, дузпа, която той посочи поради липсата на младия Шапи Сюлейманов пред Джоан Джордан, а след това самият Джордан пропиля още едно ясно, за да направи 1-0.

След това, при първия подход на отбора на Мурад Мусаев към целта на собственика тази сряда Томаш Ваклик, Кунде липсваше на ръба на зоната и директният свободен удар бе стартиран перфектно от Сюлейманов, без чешкият гол да може да предотврати вратата .

0-1 дойдоха в седемнадесет минути и без време формацията в Севиля да асимилира удара трябваше да се побере на друга, тъй като съдията, отново посъветван от VAR, сигнализира дузпа от Koundé към Marcus Berg и самият шведски нападател я преобрази.

Минаха малко повече от двадесет минути и Севиля получи изненада с 0: 2, което накара Лопетеги да премести чипове, когато видя отборен отбор и съперник, израснал в техния морал, добре поставен в защита и с много физическа сила. център на полето.

Треньорът на Гипузкоан изведе Оскар Родригес и аржентинеца Маркос Акуня на терена съответно за Кунде и Серджо Ескудеро и това събуди местния отбор, който видя как преди почивката Ракитич съкрати недостатъка с добър удар в центъра на Йордан.

Но не изглеждаше, че беше нощта на местния отбор, тъй като в продължението на първото полувреме и с отбор, обърнат към равенството, Краснодар срещу спря в отсъствието на Jesús Navas на шведа Kristoffer Olsson и това мотивира експулсирането на капитана на севилиста.

1-2 на полувремето и "Севиля" с един футболист по-малко за опит за завръщане през второто полувреме, в "Лопетеги" трима мъже рискуваха със защита и отбор, който влезе в атака срещу добре защитен Краснодар, но без да се откаже се възползва от пропуските, оставени от неговия съперник.

В тази динамика испанската формация имаше шансове за новото равенство, като при изстрел на Ракитич след часа на играта той намери топката отблъсната от напречната греда, но това беше Ен-Несири, след провал на бразилеца Кайо Панталеао, който го направи.

Самият En-Nesyri, много скоро след това, в 72-ата минута, стана главен герой и също направи 3-2, което даде радикална промяна в играта, когато влезе в последната четвърт час, защото руският отбор, сега да, той безсрамно предприе атака, за да се възползва от численото си превъзходство.

След това Лопетеги дебютира като играч на Севиля в холандския централен Карим Рекик, на мястото на нападател, неговия сънародник Луук де Йонг, за да подсили тази защита дотогава без охрана и преди отчаяната атака на Краснодар, който не можеше с отпадъците на местния.

3 - Севиля: Ваклик; Хесус Навас, Кунде (Оскар Родригес, м. 34), Диего Карлос, Ескудеро (Акуня, м. 34); Гудел, Йордан (Фернандо, м.60); Ocampos, Rakitic, Munir (En-Nesyri, d.60); и Де Йонг (Рекик, м. 83).

2 - Краснодар: Сафонов; Кристиан Раминес (Сорокин, м.46), Мартинович, Кайо, Чермов; Олсон, Газински, Уткин (Вандерсон, м.75); Сюлейманов, Берг и Сабуа (Сперцян, m.34) (Claesson, m.65).

Голове: 0-1, М.17: Сюлейманов. 0-2, М.21: Берг, от дузпа. 1-2, М.42: Ракитич. 2-2, М.69: Ен-Несири. 3-2, М.72: Ен-Несири.

Рефер: Феликс Брих (Германия). Севилиста Хесус Навас (m.49 +) бе изгонен с директен червен за фаул, като отсече ясен гол. Освен това той предупреди местните жители Koundé (m.15) и arsar Rodríguez (m.49) и посетителите Spertsyan (m.51), Kaio (59) и Berg (m.90).

Инциденти: Мач от третия ден в група Е на Шампионската лига, изигран на стадион Ramón Sánchez Pizjuán, на който не присъстваха зрители поради здравни протоколи поради пандемията на коронавируса.