НОТИНГАМ - При откриването на 18-то издание на трофея за шампиони по хокей на трева за жени в Нотингам, Англия, Аржентина, защитник на шампиона, загуби с 2: 1 от Англия. Лъвиците не са падали пред този съперник от 1990 г. насам.

години след

През първото полувреме Аржентина започна да доминира, но Англия започна да мача с дълбоки атаки в десния си сектор. Така дойде първото попадение, отбелязано от Хана Маклеод в 12-ата минута. Тогава Аржентина пропиля няколко шансове за изравняване (Ноел Бариуенево разби неговото изпълнение на наказателен ъгъл от гредата, а Жизел Каневски не успя да прокара свободна топка във вратата след невероятен стак на Лучана Аймар.

Във втората част тенденцията се запази. Англия с много добър дефанзивен баланс (Лучана Аймар е поета за постоянно и когато тя е неуравновесена, е спряна с тактически фалове) отрязва аржентинския отбор в средата и отнема шансове за постигане на равенство.

За влошаване на нещата, осреднявайки второто полувреме (на 14 минути) в първата дълбока атака на англичаните, те получават наказателен ъгъл и след отлична игра Александра Дансън разтегна фигурите.

Аржентина реагира незабавно. И минута по-късно той намали разликите с удар на Ноел Бариуенево, също в началото на късо, за да получи равен удар. Равенство, което почти завладя четири минути от края, когато вратарят Бет Стори удави равенството за самата Бариуенево.

Сега Аржентина е много ангажирана да напредва в този турнир, тъй като все още трябва да се изправи срещу две сили на този спорт: Германия (тази неделя, от 9:30 ч. В Буенос Айрес, по ESPN +) и Холандия.