U n d o b l e t e de l j u g a d o r b r a s i l e ñ o e n l a p r i m e r a p a r t e d e j ó e n c a r r i l a d o e l p a r t i d o p a r a u n o s b l a u g r a n a s q u e v u a l a l

Барселона се завърна със сила след паузата на националния отбор и успя да се върне по пътя на победата в ЛаЛига Сантандер, след като победи Депортиво де Ла Коруня с 4: 0 в игра, която помогна на Лео Меси да се появи отново след контузията си, въпреки че започна като резерва.

Кулите можеха да отворят сметката му преди да завършат първите пет минути игра, но Неймар завърши гредата, а Луис Суарес прости в отскока, когато имаше всичко в полза да отбележи. С провала на двете пукнатини, Rafinha трябваше да отвори кутията. Бразилецът открадна портфейла на Фернандо Наваро отпред и той се определи срещу Лукс в 20-ата минута.

Депор искаше да приспи играта, за да се надяваме да си почине, но местните жители я динамизираха в последния участък от първото полувреме. Първо Рафиня отново се появи, за да изпрати в мрежата отхвърлянето на вратаря на Галисия от глава от Пике към центъра на Неймар. След това дойде рециталът на Луис Суарес, който вкара страхотен гол след отлична контрола и успя да завърши дубъл, но се озова с тоягата.

С 3-0, Луис Енрике реши да разпредели усилията и изведе Суарес, Рафиня и Бускетс от терена, за да позволи на Меси да се появи отново, а Денис Суарес и Алкасер добавиха минути, за да завършат сдвояването. Само три докосвания на топката се нуждаеха от аржентинската звезда на "блаугранас", за да намери отново гола, като се възползва от страхотен пас в задната част на защитата на Неймар.

Резултатът вече беше превърнал играта в формалност и последният половин час само показа, че Меси е готов да се изправи срещу Манчестър Сити в Шампионската лига следващата сряда и че Алкасер е запушен пред лицето на гола, откакто подписа за Барселона.