Отборът на Барса загуби с 3: 1 в първия мач срещу BIIK Kazygurt.

27 септември 2018 г. (09:43 CET)

осминафиналите

Барселона се завръща и влиза във втория кръг на Шампионската лига

Ние ви препоръчваме

Барселона, 26 септември (EFE). - Барселона се класира за осминафиналите на Шампионската лига за жени тази сряда, след като победи BIIK Kazygurt Kazakh (3-1 в първия мач) в мач, в който Патри Гижаро, Марта Торехон и вкара голландката Лиеке Мартенс, която беше най-добрата в отбора си.

Барселона излезе с добре научения урок, той игра търпеливо и със своите гала единадесет, тъй като имаше до седем промени в стартовия отбор по отношение на първия мач, в който беше изненадан от казахстанския отбор.

Тези на Фран Санчес знаеха, че не трябва да се вписват, за да избегнат усложняване на съществуването и с максимална интензивност, каталунците носят тежестта на играта, както е планирано.

Важно беше да отбележат рано и играчите на Барселона успяха. Патри Гуиаро, с изстрел отпред, зад стена с Тони Дъгън, отбеляза 1-0 в минута 4. Първата стъпка беше направена, въпреки че следващата все още не беше пристигнала, въпреки многобройните случаи.

BIIK с много защитни предпазни мерки и опитвайки се да намери скоростта на своите нападатели (Ihezuo и Gabelia) предприемаше стъпки назад с изминаването на минутите и с изключение на няколко случая никога не нарушаваше рамката на Sandra Paños.

Междувременно с атака, цементирана от качеството на Лиеке Мартенс вляво в едно в едно, Барса имаше няколко пристигания, като удар от холандците в 22-ата минута или свободен удар от Вики Лосада, спасен от казахстанеца цел.

Гол, забранен от Ихезуо, в 26-ата минута, беше най-ясният подход на BIIK. До края на първото полувреме най-добрият шанс беше индивидуална акция на Патри Гуиаро (мин. 35).

Но веднага щом започна второто полувреме, центриране на Тони Дъган отдясно не беше спасено от Железняк и Марта Торехон се възползва от отскока, за да отбележи 2: 0 в 48-ата минута.

Екипът на Барса контролираше играта и в игра от зона на зона от Мартенс, холандката успя да затвори играта в 59-ата минута, въпреки че избра да играе с Калдънти, когато имаше всичко в нейна полза.

Казахстанците бяха насърчавани за няколко минути да търсят целта, която да им даде класирането, но каталунците не пострадаха. BIIK нямаше никакви шансове, а Барса го направи, особено с влизането в игра на Андонова от Дуган.

Македонецът беше с 3: 0 при два изстрела извън зоната, при първия топката удари напречната греда (мин. 79), във втория гол БИИК (мин. 83) спаси топката. И накрая, в 90-ата минута, след индивидуална игра, Лиеке Мартенс вкара третия, за да осъди окончателно отбора на Барса на осминафиналите.

Информационен лист

3 - Барселона: Сандра Кърпи; Марта Торехон, Андреа Перейра, Мария Леон; Вики Лосада, Патри Гуджаро, Кейра Хамрауи, Лейла Уахаби; Мариона Калдънти (Aitana Bonmatí, мин. 89), Тони Дъган (Натаса Андонова, мин. 69) и Lieke Martens.

0 - BIIK Казигурт: Железняк; Кравец, Машкова, Розенквист, Красюкова; Корте, Кулмангамбетова (Иквапут, мин. 81), Адул; Литвиненко, Ихезуо и Габелия.

Цели: 1-0, мин. 4: Патри Гуджаро. 2-0, мин: 48: Марта Торехон. 3-0, мин. 90: Мартенс.

Рефер: Юстина Лавреновайте (LTU). Той показа жълт картон на Хамрауи (мин. 75) и Адул (мин. 80).

Инциденти: 1667 зрители присъстваха на мача в мач, изигран в MiniEstadi, съответстващ на реванша от осминафиналите на Шампионската лига за жени.