баскетбол

Счупената ръка, претърпяна от базата Стивън Къри в играта в сряда срещу Финикс Сънс, е нов удар върху стремежите на Голдън Стейт Уориърс, който също не може да разчита на Клей Томпсън, контузен в последното минало.

Warriors потвърдиха почивката в очакване на нови медицински тестове, които ще определят дали е необходимо да се подложи на операция.

Осем минути и половина от края на третата четвърт, с „Сънс“ в ясна преднина 83-54, Къри направи удар отляво и атакува коша между нападателя Кели Обре-младши, който го последва, и австралийския център Арон Бейнс, чакайки го да стои в района. Къри скочи между тях и контактът го накара да падне първо с глава; Той отпусна ръцете си и в този момент Бейнс дойде на лявата му ръка, отзад, смачквайки ръката му.

Бейнс е висок 2,08 м и тежи 118 килограма.

Къри остана да лежи на корта няколко секунди с жестове на болка и след това стана, помогнат от съотборниците си. С усмивка на обстоятелства той се насочи към съблекалните и малко след това клубът съобщи за счупената лява ръка.

Уориърс загубиха играта със 110-121. През първата четвърт „Сънс“ натрупаха предимство 14-43, от което калифорнийският отбор не можа да се възстанови.

Една победа и три поражения е равносметката на Уориърс в това начало на сезона.

Основната му жертва до момента - в допълнение към заминаването на Кевин Дюрант в Бруклин Нетс - беше Клей Томпсън, който скъса кръстната връзка в лявото коляно в Игра 6 от финалите през 2019 г., в която Уориърс загуби срещу Торонто Раптърс.