подминава

Франчайзът в Масачузетс нанесе най-голямата си загуба за сезона на Angelenos, като ги победи с 32 точки разлика.

Партито беше зелено в TD Garden. Селтикс, нетърпеливи да покажат на какво са способни след три поредни поражения, не дадоха възможност на своя вечен съперник, Лос Анджелис Лейкърс, да доминират от самото начало до завършването на игра, в която в крайна сметка щяха да имат пиршество, за да надвият златото и лилаво със 139-107.

Срещата продължи малко повече от четвърт. Първите дванадесет минути бяха интензивни с постоянна размяна на удари. Оттам и без момчетата на Брад Стивънс да пуснат газта по всяко време, калифорнийците в крайна сметка се отказаха, получиха първите 69 точки през първото полувреме (най-високата сума за сезона) и в крайна сметка претърпяха най-тежкото поражение за годината, когато отстъпвайки 139-107, което далеч надхвърля 128-104, с което са победени у дома от Денвър на 22 декември.

В Бостън всичко работеше. Джейсън Тейтъм имаше 27 точки и 5 борби при серия от 5 от 8 на тройки, Джейлън Браун и Кемба Уокър допринесоха по 20 точки, а Енес Кантер имаше дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби от пейката. Стивънс вярва, че точността на изстрела е променила. „Имахме късмета да свалим много от нашите изстрели. Кошовете понякога маскират някои неща ”, показва 56%, с които Селтикс завършиха в полеви изстрели.

Селтикс срещу Лейкърс!

Имаше по-малко радости от страна на Лос Анджелис. Удовлетворението от завръщането на Антъни Дейвис не продължи на пистата, докато не превърна края на срещата в триумфална разходка за зелените. Леброн Джеймс ще завърши вечерта с 15 точки и 13 борби, виждайки как отборът му не може да устои, след като спечели 10 от предишните си 11 мача.

В края на мача Ел Рей беше разпитан от потапяне от Джейлен Браун, който след смачкване върху него получи техника за посвещаването му. Леброн не вижда по-голямо пътуване в подобни действия. „Защо да го приема лично? Това е част от баскетбола. Не за първи път ме смазват и може да не е последният. Джейлън играе изключително добре тази година. Това беше добър ход ".

Кемба за първи път

Любопитният факт от мача беше оставен от Кемба Уокър. Настойникът, макар и да изглежда невероятен, спечели за първи път мач срещу Леброн Джеймс. За да бъдем точни, до снощи бостънският защитник беше натрупал 28 поредни поражения, когато се изправи срещу Ел Рей. „Щастлив съм, че получих поне един, преди той да се пенсионира. Кой знае колко дълго може да играе, защото е просто невероятно. Но знаете ли, това е само едно. Ние сме на 1-28 ”, коментира той усмихнат. Кемба поне е избягвал да счупи рекорда за поредни игри, без да победи играч. Рекордът принадлежи на Шърман Дъглас, който достигна 0-30 срещу Майкъл Джордан.

Дейвис се връща

След като прекара пет мача извън корта след болезнена загуба от Ню Йорк Никс на 7 януари, Антъни Дейвис се върна в игра в TD Garden. Планът, както се изрази Франк Фогел, беше да се ограничи участието му до 28 минути. Накрая не стигна до тях. Като се има предвид развитието на мача, пауър нападателят прекара 23 минути на корта, за да получи 9 точки и 4 борби. Във всеки случай чувствата му бяха добри. „Просто се опитвам да се върна във форма и ритъм. В по-голямата си част се чувствах добре ".