Противоречивият никарагуански боец ​​победи мексиканеца, Израел "Джига" Гонсалес в петък

gonzález

С победата той достигна 50 победи, 41 с нокаут, с няколко неуспехи, докато "Джига" добави четвъртия си провал с 25 победи, 11 на бърза писта (EFE/WBC)

24 октомври 2020 г. 10:32 ч. | С информация от EFE

15 минути. Противоречивият никарагуански боец, Роман "Chocolatito" Гонсалес, победи този петък с единодушно гласуване мексиканеца, израелския "Jiga" González и запази колана си в супер муха от Световната боксова асоциация.

"Chocolatito" трябваше да покаже част от бокса, който го накара да бъде най-добрият паунд за паунд преди 3 години, за да отсече най-мощния съперник, който той не го уважаваше, въпреки че беше победен.

"Джига" предложи битка на дълги разстояния, но скоро и Никарагуан започна да прави разлика в негова полза, с предимство при обмен.

С добри движения на талията мексиканецът се спаси от атаките. Съперникът обаче го постави срещу въжетата и натрупа предимство малко по малко, въпреки че никога не поставяше обратното в лошо състояние.

Централният американец удари добре черния дроб, справи се добре с удара си и се придвижи по-добре. въпреки това, в някои моменти Израел Гонсалес удари съперника с десния си прав удар.

На финала мексиканецът форсира битката, а никарагуанецът поддържа инициативата да осигури победа с гласове от 118-110, 116-112 и 117-111.

Спорен

"Chocolatito" загуби популярност в страната си за подкрепата му за президента Даниел Ортега. Той е обвинен от организациите за защита на правата на човека за смъртта на стотици противници от 2018 г. На ринга обаче той потвърди, че поддържа високото си ниво.

С победа достигна 50 победи, 41 с нокаут, с няколко неуспехи. От своя страна "Джига" добави четвъртия си провал с 25 победи, 11 на бърза писта.

Малко преди това мексиканецът Хулио Сесар "Рей" Мартинес даде урок по добър бокс на своя сънародник Моисес Калеро и го победи с нокаут във втория рунд, за да запази титлата в муха в световния боксов съвет (WBC).

С кука, която предизвика защитен брой в първия рунд, Мартинес достигна 17 победи, 13 с нокаут, с бекхенд. Междувременно Калеро добави десетия си неуспех, с 33 победи, 17 на бърза писта, с равен резултат.

В звездната битка на картата Франсиско "Гало" Естрада ще изложи колана на WBC в супер муха срещу Карлос Куадрас, в дело между мексиканци.

Ако спечели, "Гало" може да бъде видян с "Chocolatito" Гонсалес в битка за обединяване на титлите, която може да бъде една от най-очакваните в световния бокс през следващите месеци.