Факти за Федор Емеляненко

Е роден: 28 септември 1976 г. | Украйна
зодия: Везни

Биография на Федор Емеляненко

Федор Емеляненко е един от най-забележителните представители на спорта Всичко става в световен мащаб, един от най-големите представители на този спорт, който е прекарал почти целия си живот на ринг, тренирайки тялото си и придобивайки умения, които много малко в неговия район са постигнали, така че е почти невъзможно да го победите на ринга.

Федор Емеляненко

Федор Емеляненко е роден в Украйна a 28 септември 1976 г. син на доста скромно семейство, баща му е електротехник, а майка му е учителка за деца. Федор живее с детството си в Русия, те са четирима братя и Федор е вторият от тях. Те живеят няколко години в Белгород.

От много малък той изпитва голямо възхищение от контактния спорт, така че започва да го практикува, когато е бил още в началното училище. Той избра спорт от Джудо и всичко отива под ръководството на Вронов В.М. И на Гаврилов В. л.

След като завърши следването си, той започна да тренира професионално и през 1994 г. постигна първата си титла. В продължение на три години той трябва да постъпи на военна служба и там е част от бойния екип, точно тук този боец ​​губи два зъба. Същата година се жени Оксана с когото има дъщеря на име Маша.

Федор винаги е искал да издигне бойните си таланти на по-високо ниво, за да получи Спортен следдипломна квалификация Специализиран в Всичко отива и джудо. Тук започвате вашите турнири и вашите последователни победи. През 1998 г. той е шампион на Русия и успява да се сдобие с бронзов медал от руския национален турнир по джудо и равен бронзов медал в Руско първенство на всичко става в Калининград.

Участвайте в турнир с въоръжените сили на Русия и той е абсолютният победител, взел сребърния медал като победител в своята категория. До 1999 г. той участва в Международен турнир Vale Todo в Москва и става Бронзов медал няколко месеца по-късно той става капитан и заема първо място в Истанбул в международен отборен турнир.

През 2001 г. той става световен шампион в тежка категория и започва да участва в Pride. За тези години той вече започна да бъде признат за победител в Гърция, Панама, Холандия и САЩ, където получи титлата на Всичко отива световен шампион.