От CNN Испански

злато метра

12 август 2016 - 10:11 ET (15:11 GMT)

(CNN испански) - Този петък Испания продължи да добавя медали и имаше страхотна изненада в Рио 2016: елиминирането на защитаващите се футболни шампиони. Майкъл Фелпс не успя да получи 23-ия си медал: той беше втори на 100 метра бътерфлай.

Плуване

Фелпс (31 години) взе сребро (равенство с още двама), надминато от Джоузеф Школинг (21 години), от Сингапур, който счупи олимпийски рекорд: 50,39 секунди.

При жените Кейти Ледеки взе злато на 800 метра и разби световния рекорд: 8:04:79.

35-годишният Антъни Ервин от САЩ спечели злато на 50 метра свободен стил и стана най-старият олимпийски шампион по плуване.

Футбол

Голяма изненада на олимпиадата беше елиминирането на мощния американски отбор по футбол за жени: те загубиха от Швеция с дузпи. За първи път той не оспорва златото, откакто състезанието се играе на Олимпийските игри.

Добавя Испания

Испанците Рафаел Надал и Марк Лопес спечелиха златото на двойки за тенис при мъжете, след като победиха румънците Флорин Мергеа и Хория Текау с 6-2, 3-6 и 6-4.

Испанката Лидия Валентин спечели бронз в вдигане на тежести (категория 75 килограма).

Испания има пет медала, три златни.

Куба

От своя страна кубинката Идалис Ортис спечели сребро в джудо, категория 78 кг, а бразилецът Рафаел Силва спечели бронз в джудо (+100 кг).