След поражението си срещу Колумбия миналия петък (3-2), Франция възстанови добри чувства с триумф срещу Русия, домакини на следващото световно първенство, 3-1 вчера в приятелски мач, изигран в Санкт Петербург.

домакина

Младата перла Kylian Mbappé Той беше най-забележителният играч и вкара два от головете на Блеус (минути 40 и 83), а Пол Погба отбеляза другия (49). Федор Смолов спечели почетната точка (69) на Русия, която по-малко от три месеца след като приветства световна купа продължава да показва, че трябва да се подобрите значително, ако не искате да имате проблеми за преодоляване на първата фаза.

Руският отбор, който очевидно загуби от Бразилия (3: 0) миналия петък, ще сподели група А на Мондиала с Уругвай, Саудитска Арабия и Египет.

"Вкарахме три гола и имахме способността да създаваме шансове", каза френският треньор след мача Дидие Дешан, който подчерта, че неговият отбор "контролира" играта, "въпреки че не сме направили всичко както трябва".

Домакините се опитаха в началото да носят тежестта на играта и Смолов можеше да изведе местните преднина, но ударът му от вътрешността на зоната беше блокиран от Уго Лорис.

Французите, които на Мондиала ще бъдат съперници на Перу, Дания и Австралия в група С на първата фаза, се отърсиха от това руско господство през първите минути и се насладиха няколко пъти (Мбапе в 26 и Антъни Марсиал в 30), преди младата звезда на Париж SG да открие резултата. Пет минути преди почивката Погба удари дълбока топка, за да вкара Мбапе.