Испанският отбор загуби 63-58 от Франция, която наложи физическата сила на своите пивоти и особено Сандрин Груда (16 точки и 12 борби), в полуфинала на Евробаскет при жените, така че тази неделя те ще играят бронзовия медал с Беларус.

която

Публикувано 27.06.2015 г. 11:55 ч. Актуализирано

Испанският женски отбор по баскетбол загуби този петък от френския отбор (63-58) на полуфиналите на Евробаскет в Унгария и Румъния, като по този начин се сбогува с възможностите си да се бори за континенталната титла и въпреки 13-те точки на Алба Торенс.

Тази работа на стража не е послужила на Испания да удостовери деветата си победа в турнира в толкова много мачове, губейки непобеденото си състояние и разбивайки мечтата си за преиздаване на раната от 2013 г .; От своя страна френският отбор успя да затвори дуел, в който доминираше много минути, подтикнати от 16-те точки и 12 борби на Сандрин Груда.

Франция започна мача с огромен манш от 7: 0, постигнат за малко повече от минута и изясняване на намеренията им. Той показа солидна защита, за да смекчи силата на своя съперник в улавянето на отскока, сюжет, в който Испания се открои миналия четвъртък срещу Черна гора на четвъртфиналите.

Учениците на Лукас Мондело решиха да се защитят, за да неутрализират първоначалния изблик на френския отбор. И въпреки че малко по малко те постигнаха тази цел, трябваше да подправят представянето си в атака; тъй като приносът на Алба Торенс беше пропуснат, основен в предишния мач срещу Балканите.

Испания затвори началната четвърт само с две точки назад (15-13), ситуация се разреши с добро начало на втория период. Така „Mondelo Girls“ обърна таблото, за да го постави на 18-21 и с 6:25 остава до полувремето. Пропуснат е и по-голям успех при дълги удари, въпреки че е вярно, че процентът на тройките показва известно подобрение в сравнение с четвъртфиналния ден.

Всъщност след това пристигна много навреме кош с три точки, дело на основната Силвия Домингес и за да прекара 20-те минути в издигане в електрониката на Будапеща Спорт и събития Arena (29-31). Тройките, отбелязани от Испания, бяха малко, но удобни и срещу противник, който също не се открои в този раздел.

Френският отбор започна второто полувреме доста "запушен", с обидна плавност и с него подписа частично 10-4 (от 29-31 до 39-35), за да поведе на таблото; не напразно тази ситуация вече стана жизненоважна за непосредственото бъдеще на партия, която, от друга страна, не беше много плодовита до този момент.

Въпреки че това бързо се промени в полза на изтънчената фабрика, която успешно натрупа доход от седем точки през третото тримесечие (46-39) и с оглед да завърши този период с резултат 51-46; всичко това принуди опонента му да търси героичния, ако искаше триумфа и билета за големия финал.

За четвъртия период пречките между учениците на Мондело вече бяха големи, тъй като в предишните 10 минути те вече бяха натрупали отрицателните 15-22 в таблото си. Ако на четвъртфиналите срещу Черна гора фигурата на Анна Круз се появи, за да оправи бюлетината в трудни моменти, този път дори прераденият Торенс не можеше да реши лошото положение на нейния.

Техните 13 общи точки в крайна сметка не струваха малко за „момичетата от Мондело“, които не намериха идеалната формула, за да се изправят срещу твърдата и концентрирана защита на Франция. Някои атаки затегнаха резултата, превръщайки се от 61-54 на 61-58, но самата Торенс пропусна тройно испанската надежда.

Тази топка отскочи от ринга и Селин Дюмерк потвърди окончателната победа на гала, с пет гола от разстояние (63-58), които доведоха до тяхната квалификация за игра на континенталния трон срещу сръбския отбор. Междувременно Испания ще трябва да се задоволи с бронзовата битка срещу Беларус и да се насочи към бъдещия предолимпийски турнир, който ще награди билети за Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г.

ФРАНЦИЯ: Yacoubou (6), Tchatchouang (7), Gruda (16), Dumerc (10), Skrela (7) - стартови пет -, Miyem (6), Epoupa (2), Michel (3), Cata- Chitiga ( 2), Ciak (-) и Salagnac (4).

ИСПАНИЯ: Палау (5), Xargay (10), Torrens (13), Nicholls (6) и Ndour (6) - начални пет -; Домингес (5), Крус (8), Мартинес (-), Гил (-) и Паскуа (5).

ЧАСТНИ: 15-13, 14-18, 22-15 и 12-12.

СЪДИИ: Карън Ласуик (CAN), Ан Пантер (ALE), Андрис Аункрогърс (LET). Те отстраниха Ндур за фаулове от Испания.

ПАВИЛИОН: Арена за спортни събития в Будапеща, 1000 зрители.