Актуализирано на 23.06.2018 г. 15:29 ч.

срещу

A страхотен гол на Тони Кроос на 94 минути той даде победата на Германия селекция на този на Швеция за 2-1 тази събота на олимпийския стадион "Фишт" в Сочи и позволи на световните шампиони да вземат кислород в група F на Мондиал 2018 в Русия.

Халфът на Реал Мадрид закова топката под ъгъл към шведския вратар, когато мачът беше равен, а Германия беше на ръба на елиминацията.

Швеция беше повела чрез Ола Тойвонен в 32-ата минута и нападателя Марко Реус в 48-ата минута, равен за Германия, в мач, изигран в Сочи.

И когато равенството изглеждаше факт, целта на Тони Кроос при 90 + 5, за да даде победата на световния шампион, който игра с един по-малко от минута 82 поради изгонването на Джером Боатенг.

С тази победа Германия добавя първите си три точки в група F след изненадващото поражение в дебюта (1-0) срещу Мексико, което води ключа с шест единици (и баланс на головете от +2) след победата си тази събота срещу Юг Корея 2-1.

Швеция също остава с три точки и със същия баланс на головете (0) и същия брой голове в полза като Германия (2).

Двамата, класирани в осминафиналите от тази поредица, ще се срещнат в сряда, когато на третата и последна дата Мексико се изправя срещу Швеция, а Германия прави същото с Южна Корея, която без точки под пояса си все още има минимални шансове за класиране. Той трябва да победи Германия и да изчака поражение от Швеция.

Германия срещу Швеция: след мач

ПРЕДИШНИ
Германия срещу. Швеция за Русия 2018 НА ЖИВО | НА ЛИНИЯ: мач НА ЖИВО ДНЕС за дата 2 от група F в Сочи, на олимпийския стадион Fisht. Настоящият световен шампион губи с 1: 0 и, ако не преодолее резултата, ще бъде елиминиран от Световната купа. Срещата се излъчва по телевизията от Latina, DirecTV, Telecinco, Mediaset, TDN, Azteca, SKY, TV Pública, RTS Sports, Mega, Canal 13, RCN и Caracol.

Германия срещу Швеция: разписания и канали в света

Етикетът от фаворит до шампион Мондиал Русия 2018 на Германия тя беше намалена по някакъв начин след поражението от Мексико в премиерата на турнира. Но това вече е в миналото и германците вече мислят за втория си съперник, Швеция.

Рядко усещах Германия толкова близо до елиминация на Световната купа от втория му мач в турнира. Техният треньор Йоахим Льов, непокътната досега фигура, особено след световната титла през 2014 г., залита на пиедестала му.

На ежедневната пресконференция на Mannschaft в сряда германски журналист дори попита дали поражението и елиминацията в събота срещу Швеция "ще поставят под въпрос цялата работа, свършена в продължение на четиринадесет години", първо с Юрген Клинсман, а след това, когато неговият помощник Льов стана треньор след Мондиал 2006.

Оливър Биерхоф, мениджър на националния отбор, се престори, че не разбира въпроса. Но простият факт, че нещо подобно е повдигнато, е недвусмислен симптом на настоящата ситуация за екип, който вече не се разпознава и има реален страх от историческа катастрофа.

В четвъртък анкета в Германия посочи, че 67,3% от футболните фенове в тази страна, повече от двама от трима, са изчислили, че подреждането на Löw срещу Мексико е "доста лошо" или "очевидно лошо".