Поздравете нацията на ацтеките за златния медал в таекуондо

• Twitter
    • WhatsApp
    • Телеграма
    • Електронна поща

С песъчинки, страст към фланелката и физическа и спортна подготовка, Гилермо Перес спечели златния медал в 58-те килограма в тази дисциплина, побеждавайки тази сутрин доминиканеца Юлис Мерцедес. Мексико днес се облече в Олимпийска слава.

гилермо

Така мексиканецът дава първия си златен медал на Мексико в Олимпийските игри в Пекин, след като преди това е провел две битки през цялата нощ - по времето на нашата страна - в началото на своите битки в 22:00, докато след 7:30 в сутринта, когато победи доминиканеца и спечели олимпийското злато за Мексико.

Във финалната битка Гилермо Перес поведе във втория рунд и с оставащите няколко секунди, за да завърши третия епизод, доминиканецът успя да съчетае действията.

В златната точка нито един от двамата не успя да се свърже и след това мачът завърши с равенство 1-1. Тогава решението беше дадено от съдиите в полза на мексиканеца по превъзходство.

Перес, който се класира за Пекин, побеждавайки вицешампиона на Олимпиадата Оскар Салазар в квалификационните кръгове на страната си, взе преднина от две точки от първия епизод и не я загуби, за да се бори за златния медал.

Както се случи в първите му битки, мексиканецът трябваше да страда много, за да осигури победата. Khawlaor намали аванса с 2-1 в началото на третата и едва след 35 секунди от края той си осигури подаването, като свърза един от ритниците си.

В първата си битка срещу британеца Майкъл Харви той остави преднина от две точки да се изплъзне в последната минута на третия рунд и трябваше да премине към четвърти, в който удари страната на Харви с десния крак с оставащи 58 секунди, за да вкара резултата точка.злато.

Във втория срещу афганистанеца Роулах Никпай, мексиканецът също постигна ранна преднина от 1: 0 на старта, но позволи на себе си да бъде равен във втората и реши с 11 секунди, за да достигне до полуфиналите.

Минути по-късно мексиканският спортист получи обаждане от президента Фелипе Калдерон, за да поздрави президента от името на хората в Мексико за този успех.

Мексиканският национален химн се изпя в Университета на науките в Пекин, след като преди 8 години в Сидни, Австралия нещо подобно не се беше случило, когато Сорая Хименес спечели в вдигане на тежести. Ние, мексиканците, бяхме нетърпеливи за златен медал, когато от 1984 г. Раул Гонсалес и Ернесто Канто спечелиха през март, първият на 50 и 20 километра разходка пеша, а след това вече не се връщаха до сега, 20 август, мексикански спортист от мъжки пол, до най-високото място на олимпийския подиум.

Плячка, получена от Мексико от Олимпийските игри през 1968 г.

Фелипе Муньос - Златен медал по плуване на 200 м бруст. В момента е президент на мексиканския олимпийски комитет.

Рикардо Делгадо - Златен медал в категория Box от 48 до 51 кг

Антонио Ролдан - Златен медал в категория Box от 54 до 57 кг

Хосе Педраса Зунига - Сребърен медал през март от 20 км

Алваро Гаксиола Роблес - сребърен медал в декоративни скокове (гмуркане) от 10-метровата платформа

Мария дел Пилар Ролдан - сребърен медал по фехтовка, индивидуална категория фолио. Тя беше първата мексиканска жена, която спечели олимпийски медал в историята.

Хоакин Роча - бронзов медал в категория кутии над 81 кг

Агустин Сарагоса - бронзов медал в кутия в категория от 71 до 75 кг

Мария Тереза ​​Рамирес - бронзов медал по плуване при 800 м свободен стил за жени

Награда, получена на Олимпийските игри в Мюнхен 1972 г.

Алфонсо Замора - Сребърен медал в категория Box от 51 до 54 км

Плячка, получена на Олимпийските игри в Монреал през 1976 г.

Даниел Баутиста - Златен медал на 20 км март

Хуан Паредес Миранда - бронзов медал в кутия в категория от 54 до 57 кг

Язовири, получени през 1980 г. в Олимпийските игри в Москва

Карлос Гирон - Сребърен медал в декоративни скокове (закован) на 3 м батут

Хоакин Перес де лас Херас (езда на Алимония) - бронзов медал по езда, индивидуално скачане

Хоакин Перес де лас Херас (яздещ Алимония), Хесус Гомес Португалия (яздещ клането), Херардо Тазер (яздещ Карибе) и Алберто Валдес Лакара (яздещ лейди Мирка) (Валдес Лакара е син на подполковник Алберто Валдес Рамос, шампион на Олимпийските игри в Лондон 1948. Това е единственият случай в историята на олимпийската езда, при който баща и син са печелили медали в едно и също събитие).

Мануел Мендивил (езда Спомням), Дейвид Барсена (езда Бомбона), Хосе Луис Перес Сото (езда Квелите) и Фабиан Васкес (езда Кокалеко) - бронзов медал в езда, тридневен пробен период (наричан още пълно състезание) от екипи

Пресея, получена на Олимпийските игри в Лос Анджелис през 1984 г.

Ернесто Канто - Златен медал през март от 20 км. Единствен мексикански спортист, който е олимпийски и световен шампион (Хелзинки 83)

Раул Гонсалес Родригес - Златен медал през март от 50 км и сребърен медал през март от 20 км. Резултатът от теста за 20-километрова разходка в Лос Анджелис 84 представлява втората 1-2 в олимпийската история на Мексико

Хектор Лопес Колин - Сребърен медал в категория кутии от 51 до 54 кг

Даниел Ачевес Вилагран - Сребърен медал в гръко-римска борба категория от 48 до 52 кг

Мануел Юшимац - бронзов медал в колоездачна надпревара за точки

Язовири, получени на Олимпийските игри в Сеул през 1988 г.

Марио Гонсалес - Бронзов медал в категория Box от 58 до 61 кг

Jesús Mena Campos - Бронзов медал в декоративни скокове (гмуркане) от платформата 10 м

Награда, получена на Олимпийските игри през 1992 г. в Барселона

Карлос Мерценарио - сребърен медал при мъжете на 50 км март

Награда, получена на Олимпийските игри в Атланта през 1996 г.

Бернардо Сегура - Бронзов медал при 20 км март при мъжете

Язовири, получени на Олимпийските игри в Сидни 2000 г.

Soraya Jiménez Mendivil - Златен медал по вдигане на тежести, категория 58 кг за жени.

Фернандо Платас - сребърен медал в декоративни скокове (гмуркане) от 3 м трамплин

Noé Hernández - сребърен медал при 20 км март при мъжете.

Джоел Санчес Гереро - бронзов медал през март на 50 км

Кристиан Бехарано Бенитес - Бронзов медал в кутия в категория от 57 до 60 кг

Víctor Manuel Estrada Garibay - Бронзов медал в Tae-Kwon-Do в категория по-малко от 80 килограма за мъже

Язовири, получени на Олимпийските игри в Атина през 2004 г.

Ана Гевара - Сребърен медал в 400 м женски апартамент

Belém Guerrero Méndez - сребърен медал в надпреварата за колоездене за жени

Оскар Салазар Бланко - Сребърен медал в таекуондо категория 58 кг мъже

Иридия Салазар Бланко - Бронзов медал в категория Таекуон-До, жени 57 кг

Язовири, получени на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г.

Паола Еспиноса и Татяна Ортис - бронзов медал по синхронно гмуркане, 10-метрова платформа за жени.

Гилермо Перес - златен медал по таекуондо в категория 58 кг.