точки

Самотен гол от вдъхновен Яник Караско днес даде на Атлетико де Мадрид важна победа срещу ултразащитен Ростов (0-1), който вдигна автентична руска стена, която екипът на Диего Симеоне имаше много трудности да преодолее.

В допълнение към трите точки, които поставят испанския отбор много близо до елиминационните етапи на Шампионската лига, с пълни победи, Атлетико сложи край на безпрецедентната серия от 26 мача на руския отбор на техния стадион.

Симеоне го беше предупредил предишния ден - Ростов е опасен, защото знае на какво играе - макар заплахата да беше по-скоро неговата нумантинска защита, отколкото контраатаките му, тъй като Облак едва направи няколко полезни спасявания през 90-те минути.

Тъй като беше напреднал предния ден, Торес замени французина Гамейро и въпреки че се опита, той нямаше много възможности да се похвали.

Въпреки че съперникът по никакъв начин не беше Байерн или Барселона, Атлетико излезе за игра от началния свирк и през първите петнадесет минути вездесъщият Караско, модерният играч на Атлетико, вече два пъти изпита на местния вратар.

Свободен удар от белгиеца след минута и половина бе изчистен с много трудности от руския вратар, отхвърляйки, че Корея е на път да отбележи първия гол в мача, въпреки че ударът му отиде твърде далеч.

След десет минути Караско отново получи добра топка от Гризманн в района, отсече маркера му и ударът му бе отхвърлен от Джанаев.

Торес също се опита и отиде със скоростта на Сезар Навас, играч, издигнат в кариерата на Реал Мадрид, и поиска дузпа, след като беше повален зрелищно, въпреки че изглеждаше, че централният защитник докосна топката.

Инициативата беше проведена от посетителите, докато местните жители чакаха приклекнали. Двадесет минути по-късно руснаците извършиха контраатака на писари, при която Азмун получи свободна топка на ръба на голямата площ, но удари в земята и топката кротко отиде в ръцете на неволен облак.

Филипе Луис опита отново, вече предупреден с жълто след желязо за съперник, но Кореа завърши високо след великолепното центриране на далечната греда на бразилеца.

В рамките на половин час партито беше там, където руснаците го искаха, тъй като учениците на Симеоне притежаваха почти 70 процента, но това им костваше Бог и помага да се преодолее паяжината, разпространена от руснаците.

Изглежда, че треньорът в сянката на Ростов, Курбан Бердиев, който вече елиминира Атлетико през 2013 г. в Лига Европа с Рубин, реши да даде на мадридския отбор вкус на собственото му лекарство, но липсата на амбиция в крайна сметка му струва скъпо руснаците.

През второто полувреме тонът не се промени, тъй като играчите на испанския отбор продължиха търпеливо да се опитват да съборят безстрастната руска стена.

Атлетико се опита да изненада с промени в играта, но местните играчи покриха много добре лентите, докато Симеоне не загуби търпението си и преди четвърт час реши да постави Гамейро вместо активна Корея.

Минута по-късно Торес се радваше на най-добрия си шанс след премерено центриране на Хуанфран, но ударът му мина точно над гредата.

Когато аржентинският треньор започна да се отчайва, Караско отвори консервната кутия след великолепно центриране от Хуанфран отново, до което Торес не стигна и белгиецът завърши с лявата си ръка в далечната греда (мин. 62)

Останалата част от играта беше воля, а не сила на руснаците, въпреки че еквадорският Нобоа опита късмета си извън района, удар, който не изненада Облак.

Междувременно сив Гризман реши да се появи отново в края и по този начин след нарязан пас на Караско се канеше да отбележи втория гол с глава, но Джанаев отговори със страхотно спасяване.

Това, което би могло да бъде лек за смирение за финалиста на Шампионската лига, който спечели със 7: 1 в последния ден на испанската лига, в крайна сметка беше победа от минимум с добавените добри новини за завръщането в полетата на играта на Саул.

След две седмици двата отбора ще се срещнат отново на Висенте Калдерон. - Информационен лист

0 - Ростов: Джанаев; Кудряшов, Навас, Киреев, Гранат, Мевля; Гацкан, Ерошин, Нобоа; Azmun (Prepelita, мин. 74) и Poloz (Doumbia, мин. 77).

1 - Атлетико Мадрид: Облак; Хуанфран, Савич, Годин, Филипе; Корея (Гамейро, мин. 57), Габи, Коке, Караско (Саул, мин. 88); Гризман (Тиаго, мин. 91) и Фернандо Торес.

Цели: 0-1, мин. 62: Караско.

Рефер: Даниеле Орсато (ITA). Той увещава Филипе Луис, Хуанфран и Мевля.

Инциденти: Мач, съответстващ на група D на Шампионската лига, изигран на стадион Олимп-2 в Ростов пред 15 000 зрители (пълно).