момичета

Испанските София Сюан Джанг и Ана Гарсия успяха да стигнат до полуфиналите на двойки на ITTF Challenge Belarus Open 2019. Освен това София Сюан Джанг остана на ръба на медалите в индивидуалното теглене, където достигна четвъртфиналите.

Джанг, европейски медалист в неговия юношески етап, и Ана Гарсия, финалистка на Откритото първенство на Испания 2018, продължават да жънат големи международни триумфи. Испанците стигнаха до полуфиналите в Беларус, където останаха пред вратите на медалите.

Испанското дуо победи турците Altinkaya-Yilmaz с 3-2 в осминафиналите, а американците Wu-Zhang с 3-0 в четвъртфиналите. На полуфиналите двойката Гарсия-Джанг показа бойния си характер.

Испанците, въпреки че започнаха с 13-15 срещу, продължиха да показват най-добрата си игра и обърнаха резултата. 12-10 и 11-6 бяха следващите два сета, което даде предимство на испанската двойка. Въпреки че се отказаха от четвъртия сет (6-11), Ана и София продължиха със 7-4 във финалния сет, но останаха пред вратите на финала срещу японското дуо (11-7).

В индивидуалното равенство София Сюан Джанг имаше великолепно представяне. Испанците победиха сръбкинята Тияна Йокич с 4-1 в първия кръг; украинката и 60 от световната класация Гана Гапонова с 4-2 на второ място; и корейката Haeun Kim 4-1, за да стигнат до четвъртфиналите. Джанг се изправи срещу японеца Хина Хаята, настоящ номер 26 в световната ранглиста, в борбата за медалите, но загуби с 4: 0.

Резултати от испански спортисти

От индивидуална страна Ана Гарсия стигна до абсолютната финална маса, където падна от французойката Стивън Лойе с 4-2. От своя страна Карлос Кабалеро и Карлос Франко преминаха през груповата фаза, но загубиха в предварителния кръг.

При равенството на двойки испанската двойка Кабалеро-Лило три мача в предварителната фаза, за да стигне до осминафиналите. Кабалеро-Лило загуби от унгарския Ексеки-Лакатос. Освен това Франко-Вилчез стигна до последния предварителен кръг.