Омар Алдерете направи своя дебют и изигра всички деветдесет минути при падането на Херта Берлин, която започна да печели, но падна с 2-1 на Лайпциг. Столичният отбор удължи своята серия от загуби в Бундеслигата до четири.

Херта Берлин отново загуби и това не е новина, а обичай. Новостта, независимо от времето на отбора, беше дебютът на Омар Алдерете в Бундеслигата. Парагваецът, който беше резерва в предишния мач, започна в стартовите единадесет и изигра всички деветдесет минути. Цялата германска столица падна с 2-1 срещу показалеца, въпреки че започна да печели дуела с гол на колумбиеца Йон Кордоба.

херта

След три минути, в 11 ′, френският Упамекано изравни мача на Ред Бул Арена. Във втория период актьорският състав на защитника на Гуарани остана с десет играчи поради изгонването на Зеефуик, който влезе в 46 ′, предупреди шестдесет секунди по-късно и изгони на 50 ′. Числовата малоценност нанесе вреда на Херта, която на 77 ′ получи 2-1 след определението на австриеца Марсел Сабицер.

Водените от Бруно Лаббадия удължиха серията от загуби до четири през този сезон в германския турнир. За пет дати Алдерете и компания са добавили само три точки (победа с 4: 1 над Вердер) и са на 15-то място в класирането.