ШУБУТЕНСИТЕ, ЗАГУБЕНИ ОТ SANTACRUCEÑOS

E.Pa.De игри

Санта Круз

Хората от Чубут загубиха от хората от Санта Круз

В последния мач за деня в петък, съответстващ на категорията на Патагонския шампионат под 16 мъже, който се провежда в Трелев, Санта Круз победи Чубут с три сета до един с частици от 25-22, 16-25, 25-20 и 25 -19. Преди това Неукен победи Ла Пампа с 3-1, а Рио Негро направи същото с Огнена земя в прави сетове.

Чубут - Санта Круз

Отново отборът, воден от Уолтър Ламас, страдаше от непринудени грешки и липса на ефективност в контраатаката и това си струваше да загуби играта.

За хората от Чубут беше трудно да влязат в ритъма в първия сет, който беше много добре използван от гостуването, което бързо направи разлики, които го намериха пред 2-те технически пъти с 8-4 и 16-10. Хората от Санта Круз бяха много ефективни в играта за контраатака (9 точки по този начин срещу само 1 от Чубут). Водените от Франко Гонсалес натиснаха с услугата и им дадоха много добри дивиденти. Момчетата от Чубут претърпяха подобрение към края на сета, но разликата, която трябваше да бъде намалена, беше много голяма. Накрая с атака от позиция 4 Санта Круз остана с началната глава с 25-22.

Вдигането на предишната игра мотивира чубутанците, че на старта и със сервиса на Ромеро те взеха предимство от четири точки. Разликата, която се увеличаваше, за да пристигне в първото техническо време с предимство от шест точки. Момчетата на Ламас намалиха много непринудени грешки (само 2 в сета), натиснаха със сервис (3 директни точки) и определиха повече в контраатака, това бяха ключовете, които ги накараха да доминират в действията. Накрая с асо на Нелсън Руиз останаха в играта 25-16. За да изравните мача по един сет от всяка страна.

Третата глава беше много по-равномерна. Чубут запази първия технически тайм-аут 8-6, но Санта Круз го обърна и спечели втория с 16-13. За пореден път непринудените грешки (12 в тази игра, почти половин сет) и липсата на дефиниция при прехода струваха скъпо на хората от Чубут. Санта Круз се защити много добре и контраатакува по-добре, така че разликата се увеличи. Местните преживяха подобрение, но то не стигна до тях. Накрая с нова непринудена грешка той даде сета на посетителите.

През четвъртото тримесечие Санта Круз влезе много по-концентриран и се върна, за да пречи на приема на Чубут с услугата. Връзката сервис-блок-защита му работеше много добре и контраатаката на Санта Круз беше смъртоносна. С тези атрибути тези от провинцията на президента се показаха като ясни доминатори. От друга страна, въпреки че непринудената грешка падна, Чубут все още имаше голям дефицит в контраатака. Полученото предимство позволи на Франко Гонсалес да премести банката и въпреки че Чубут отстъпва в края, триумфът на Санта Круз не е в опасност.

Санта Круз беше справедлив победител и това не се оспорва. Но хората от Санта Круз видяха победата си опетнена от отношението, заемано в края на мача. Вместо да отпразнуват победата в мача, те се посветиха на атакуването на победените с обидни песни. Неуважителните нагласи продължиха, когато напуснаха фитнеса. Тази ситуация остави делегацията на провинцията на президента по много лош начин по отношение на уважението към другите, ситуация, която беше коментирана пред тази медия от други делегации, като Ла Пампа, Рио Негро и Огнена земя. По отношение на треньора на Фуеги, уважението към съперника беше отразено в изиграните мачове, тъй като той не позволи на никой от играчите си да направи или да каже нещо неуважително към противниците.

Въпреки че това, което направиха момчетата от Санта Круз, е отговорност на отговорниците на делегацията (президент, делегат, треньори и т.н.). Техническите директори Франко Гонсалес и Фернандо Пандолфи, въпреки че не са освободени от респодин за своите играчи, имат смекчаващия фактор, че не са естествените треньори на този отбор. Те встъпиха в длъжност мигове, преди да пътуват, тъй като първоначалните технически директори не получиха разрешение за работа за това.

Останалите страни

След начало с известно безпокойство, при което загубиха първия сет, Неукен извади значката си за кандидат и остана с три поредни мача, за да победи Ла Пампа с 3 - 1.

Във втория мач през нощта Рио Негро нямаше проблем да победи Огнената земя с 3 - 0.