Ройтерс | 21.08.2016 13:30

печели

ИГРИ - Узбекът Зойров печели титла в полутежка категория; American Shields добавя още едно олимпийско злато

РИО ДЕ ЯНЕЙРО, 21 август (Ройтерс) - Узбекският боец ​​Шахобидин Зойров спечели златния олимпийски медал в категория до 52 кг в неделя, след като победи руснака Миша Алоян, двукратен световен шампион и бронзов медалист в Лондон 2012.

Венецуелецът Йоел Финол, който падна на полуфинал срещу Зойров, и китайският Ху Цзянгуан вече си бяха осигурили бронзови медали.

В състезанието при жените Клареса Шийлдс защити титлата си в средна категория, за да стане първият американски боксьор от 112 години насам, спечелил два златни олимпийски медала.

Шийлдс победи холандката Нучка Фонтийн, която взе сребро, за да стане първият боец ​​от страната си, постигнал боксов медал, откакто Арнолд Вандерлайд спечели бронз през 1992 г.

Казахстанката Дарига Шакимова и китайката Ли Цян постигнаха бронзови медали.

(Доклад от Алън Болдуин. Редактиран на испански от Родриго Чарме)

Написано от: Ройтерс