Алба Торенс и Санчо Литъл, изключителни (76-54)

Марта Харгай се опитва да преодолее украинската отбрана.
EFE

гарантира

Испания победи днес Украйна с авторитет (76-54) във втория си мач от груповата фаза на Евробаскет, с великолепната Алба Торенс, която беше голмайстор на мача с 26 точки, и проправи пътя си към четвъртфиналите.

Другият изтъкнат беше центърът Санчо Литъл, който имаше 16 точки и 18 борби, нов дабъл-дабъл след този, който тя получи срещу Унгария в петък.

Испанците показаха най-доброто от репертоара си през третата четвърт, когато успяха да излетят благодарение на стабилна защита и добри контраатаки.

Лая Палау се изравни с Амая Валдеморо по брой международни мачове, изиграни за националния отбор, с 258.

Мария Конде си отдъхна тази събота след удара в лявото рамо срещу Унгария, а днес, в деня на почивката, състоянието й ще бъде оценено за мача срещу чешките домакини.