Овиедо победи отбора на Мадрид с 2: 1 в деня на честването на 84-ата синя годишнина

Новини, запазени във вашия профил

реал

Пелайо празнува гол. LNE

Реал Овиедо искаше да достави радост на феновете си на 84-годишнината на клуба и те постигнаха целта си. местните победиха Реал Мадрид Кастилия с 2: 1 на Ел Тартиер.

„Сините“ от самото начало бяха много активни и добре позиционирани на терена, неутрализирайки напусканията на играчи на Мадрид като Москера и пристигайки доста настойчиво в зоната, защитена от Адан. Вратарят на Мадрид беше главният герой на първия гол на "сините", тъй като допусна явна грешка при излизане и даде топката на Пелайо, който с минимално докосване вкара топката в мрежата. Беше 1-0.

Вратарят Адан частично отстрани грешката на първия гол, като спаси отбора си от повече голове с добри отговори на мощните удари на играча на Овиедо Куро.

Дъщерното дружество на Реал Мадрид може да има много ясен шанс за опасност с чудесно влизане в зоната от Кристиян, но белият нападател току-що бе започнал в офсайд позиция. Междувременно Овиедо продължи да контролира играта и в 37-ата минута можеше да пристигне вторият син гол от ботушите на Перона, който успя да отправи добър удар. Адан за пореден път избегна нов гол за своя.

Пет минути по-късно обаче Пелайо отново вкара нов гол. Този път целта бе насочена с точен удар от ъглов удар на Ману Бусто. По този начин се стигна до 2-0 на полувремето.

Второто полувреме започна с явно доминиране на сините. Реал Овиедо контролираше ритъма на играта и успя да разшири своето предимство в разигравания като удар на Пелайо в 55-ата минута, който изчисти белите гол.

През 80-ата минута ходът на играта щеше да се промени. Реферът сигнализира за фаул на границата на зоната, защитена от Аулестия. Матеос отговаряше за изстрелването и даването на гол на отбора си, тъй като синият гол не успя да отклони удара (2-1).

В последните минути Реал Овиедо изчисти топките, доколкото беше възможно, по настояване за атаката на дъщерното дружество на Мадрид. Рубен Рамос успя да изравни Кастилия, но ударът му уцели гредата. В крайна сметка Реал Овиедо би могъл да запази резултата и да даде на феновете си още една победа на Tartiere.