Тенисистът от Хавеа губи шестия си пореден финал за сезона от руснака след победа в Окланд и Буенос Айрес

Руснакът Михаил Южни стана новият шампион на турнира във Валенсия, след като победи защитния шампион и първи носител, испанеца Давид Ферер, 6-3 и 7-5, за 1 час и 23 минути. Този от Хавеа избра най-неподходящия ден, за да подпише най-лошата си игра за седмицата. Той никога не се чувстваше удобно на корта срещу много солиден Youzhny в играта му през цялата игра.

южни

Москвичът, който загуби финала през 2009 г. във Валенсия от британеца Анди Мъри, спечели втората си титла за сезона в Ел Агора, докато Ферер добави шестия си пореден загубен финал, след като стартира годината със титлите на Окланд и Буенос Айрес.

След началото на вкарването, грешките на Ферер в четвъртия гейм, които му костваха услугата, отбелязаха бъдещето на сета и мача. Двойна грешка, непринудена грешка и директно спасяване от Youzhny дадоха на руснака първите пробивни топки в мача и започнаха да изместват баланса в негова полза.

Брейкът натежа много емоционално на испанеца, който пусна много цели числа в играта си. Почти 6000 зрители, събрали се на „Агора“, се опитаха да повдигнат настроението на местния играч, но Южни не беше готов за отстъпки и подписа почти перфектна игра, за да затвори първия сет с директна услуга.

Във втората ролите бяха обърнати: Южни не можа да намери играта си срещу противник, който с 4-1 беше сменил лицето си. Когато нещата изглеждаха по-добре за Ферер, Южни преодоля играта му и съмненията влязоха в испанците. Мачът беше изравнен и главата на Ферер прелетя през последните пет загубени финала.

Прекъсването на единадесетата игра беше присъдата за Ферер, който се отказа от короната си като Пазител на агората.

Абонирайте се за LA RIOJA на + само за € 6,95 на месец и имайте достъп до цялата информация, която ви интересува.