Бразилия надмина Русия в приятелски мач, който направи малко изводи

Филип Коутиньо празнува гол с Бразилия

коутиньо

Сергей Карпухин/Ройтерс

Избор на Бразилия Този петък той удължи победната си серия с Тите като треньор и победи с повече голове, отколкото играя. Русия (0-3) благодарение на доброто второ полувреме, в което се откроиха Коутиньо и Паулихно на Барселона. Кариоките ще играят следващия вторник в Берлин срещу Германия в приятелски мач с висящи сметки.

Без Неймар и в ненадмината обстановка, стадион Лужники, където ще се играе финалът на Световната купа, канариня той разочарова през първото полувреме, в което не намери пропуски срещу подредена защита от пет. За бразилците, един от големите фаворити за спечелване на трофея това лято, четвърт час самба беше достатъчен, за да спечели мача.

Само няколко минути добър футбол бяха достатъчни за Бразилия

С изключение на Неймар, възможното включване на Ренато Аугусто от Уилиан и промяната на Тиаго Силва за Маркиньос, отборът, който игра този петък срещу домакина, е този, който ще дебютира на 17 юни срещу Швейцария в Ростов.

Партията изясни няколко неща. Първият е, че мадридистите Марсело Y. Каземиро, и барселонистите Коутиньо Y. Паулиньо, които показаха грандиозно пристигане, са безспорни титуляри за бразилския треньор. Casemiro е пазителят на ключовете в канариня, откакто Бразилия атакува мадридистата става третият централен защитник на отбора.

Коутиньо, който получи почти пълна свобода на движение, беше възприет като срамежлив и съкрушен от отговорността да трябва да носи цялата обидна тежест на отбора през първото полувреме, въпреки че се събуди през второто. От друга страна, Паулиньо беше видян много разпуснат и Дъглас Коста показа, че е добра офанзивна опция, или от самото начало, или като отвратителен в заключени мачове.

Паулиньо вкара третия гол на Бразилия

Точно бразилският треньор, Аденор Леонардо Бачи ‘Тит’ покри загубата на Неймар, който ще се завърне чак през май, след като контузи глезена си в мач от лигата с ПСЖ, с Дъглас Коста. Бразилия първо е посъветвана от Габриел Исус, който получи великолепен пас от Вилиан, който го остави напълно сам преди това Акинфеев, но хлабавият му удар едва ли смути руския вратар.

Руснаците едва помирисаха топката през първите двадесет минути, тъй като бразилците, които излязоха с линиите напред, откраднаха топката с лекота. Бразилците обаче имаха много владение и им липсваше дълбочина. Само Дъглас Коста опита няколко пъти вляво с дяволската си смяна на темпото.

Първият удар към вратата на местните жители дойде след половин час, след загуба в изхода на топката от Коутиньо. Малко след това, при поредното отвличане на вниманието от гостуващата полузащита, руснаците извършиха бърза контраатака, завършила с удар от Самедов което беше изчистено до ъгъла без много трудности от Алисън.

Плачът на руснака Алън Дзагоев

Кирил Кудрявцев/AFP

Краят на първата част беше глупост за бразилците, които бяха много уязвими и всъщност, Миранчук той трябва да е изпреварил своя след пропуск от смъртта на Смолов, но изстрелът му на ръба на малката площ едва пропусна.

Понякога изглеждаше така, сякаш учениците на Тите запазваха сили за приятелския мач срещу Германия срещу вторник, с който имат висящи сметки след унизителното 1-7 преди четири години на Мондиала в Бразилия. Но бразилците изглежда се поправиха през второто полувреме, тъй като веднага след като се върнаха на терена имаха ненадмината възможност да отбележат.

Отново Дъглас Коста се насочи към крилото си, даде пас на далечния стълб на Вилиан, който го даде на Паулиньо, който стреля в сърцето на района съвсем сам, но ударът му беше изчистен по чудо с крака от Акинфеев. Без време за дишане, Уилиан отново получи топката по крилото, премерен център беше изваден от шапката, довършена с глава от Тиаго Силва и отхвърлянето на руския вратар го прикова навреме в мрежата Миранда.(m.53)

Коутиньо беше на път да направи втория гол със страхотна игра, в която изрязваше всички съперници, които му попаднаха, но ударът му бе изчистен от защитата, въпреки че топката падна на Паулиньо и отново Акинфеев се облече в герой, за да спаси своя. След това Паулиньо компенсира минали грешки и нанесе дузпа, която бе трансформирана от неговия съотборник Блауграна (мин. 62).

Уилиан превърна победата в поразителна победа с добър набег вдясно, завършил с точно центриране, завършено почти до празен гол от Паулиньо (мин. 66). Руснаците, които направиха равенство с Испания през ноември (3-3), не успяха да вкарат гол дори на празен гол в игра, в която Силва спаси два пъти под пръчки, а трети изстрел беше изхвърлен от гредата.

Информационен лист

Русия, 0 - Бразилия 3

Русия: Акинфеев; Самедов (Смолников, мин. 79), Кудряшов, Кутепов, Гранат, Комбаров (Жирков, мин. 75); Зобнин, Глушаков (Антон Миранчук, мин. 63), Алексей Миранчук (Дзагоев, мин. 55), Головин; Смолов. (Заволотни, мин. 71)

Бразилия: Алисон; Марсело, Тиаго Силва, Миранда (Геромел, мин. 85), Алвес; Каземиро, Паулиньо (Ренато Аугусто, мин. 70); Уилям (Taison, мин. 79), Coutihno (Фред, мин. 78), Douglas Costa; и Габриел Хесус (Firmino, мин. 64).

Цели: 0-1, мин. 53: Миранда. 0-2, мин. 62: Коутиньо (стр.). 0-3, мин. 66: Паулиньо.

Рефер: Алексей Кулбаков (BEL)

Инциденти: приятелски мач, изигран на стадион Лужники пред 50 000 зрители (малко повече от половин ининг).