химки

КРАСНОДАР, 18 септември/ТАСС /. „Краснодар“ победи „Химки“ край Москва с резултат 7: 2 в домакинския мач от осмия кръг на Тинков - руската Висша лига (RPL).

Резултатът беше открит през 19-ата минута от нападателя на "Краснодар" Маркус Берг, след като игра успешно в изстрела след пропусната дузпа, която бе отсъдена след използване на системата за видео асистент (VAR). Четири минути по-късно преднината на "Краснодар" беше удвоена от Виктор Класон. Аршак Корян отговори на головете на домакините с дубъл, вкарвайки в 27-ата минута с удар извън зоната, а в 42-ата минута, като отправи удар от 11 метра, който също беше отстъпен след използване на системата VAR, и Корян трябваше да прекъсне дузпата, така че по време на първия неуспешен опит един от играчите на „Краснодар“ наруши правилата. В първата минута, добавена към първото полувреме, Класон отново изпревари Краснодар.

През второто полувреме победителите бяха Тони Вилена (минута 52), Реми Кабела (62), Даниил Уткин (74) и Магомед-Шапи Сюлейманов (89).

Класон пропусна целия предишен сезон поради контузия, изигравайки първия си мач след почивката на 18 август, влизайки като заместител в мача срещу Арсенал Тула. Шведският халф вкара първите си голове в руското първенство от сезон 2018/19. В кръг 30 на RPL на 26 май 2019 г. той вкара победния гол срещу Рубин Казан.

Старши треньорът на отбора Мурад Мусаев отсъства на пейката на Краснодар. След мача от шестия кръг на RPL с „Ростов“ (1: 1), той развълнувано се обърна към главния съдия на мача Сергей Карасев, след което аплодира демонстративно. В отговор реферът показа на специалиста червен картон. Контролно-дисциплинарният комитет на Руския футболен съюз реши да дисквалифицира специалиста за мач. Мусаев трябваше да пропусне мача срещу „Ротор” от Волгоград в последния кръг, но този мач не се проведе поради случаи на коронавирусна инфекция в „Ротор”.

В класирането на руското първенство "Краснодар" се изкачи на трето място, спечелвайки 14 точки, "Химки" с 3 точки заема предпоследния, 15-ти ред. Краснодар вкара седем гола за първи път в мач от висшата дивизия на Русия. Този мач се превърна в най-продуктивния официален мач в историята на клуба.

В следващия кръг „Краснодар“ на 26 септември ще играе срещу „Сочи“, „Химки“ на 28 септември ще приеме московското „Динамо“. Освен това „Краснодар“ на 22 септември у дома ще бъде домакин на първия мач от плейофния кръг на Шампионската лига, класиращ се срещу гръцкия ПАОК.