Бегачите на Unicaja Jaén и клуба в Малага водят класирането в XXII състезанието на дълги разстояния „Villa de Huétor Tájar“, в което са участвали близо 1000 спортисти

Кристобал Валенсуела от лекоатлетическия клуб Unicaja de Jaén и Janine Lima от лекоатлетическия клуб в Малага са абсолютни победители в XXII тест за издръжливост „Villa de Huétor Tájar“, известен като състезанието на аспержи, защото се провежда в „ люлка “на този ценен зеленчук (със защитено географско указание), от който победителите вземат телесното си тегло в килограми. Около 1000 бегачи завършиха този тест с 10 километра и благодарна орография, в допълнение към маршрут, който редува градски и плодородни райони и придружен от оживена тълпа. Времето, по-пролетно от лятото и с малко вятър, направи състезанието, което е известно във веригата на Гран При на Diputación Fund, по-поносимо, тъй като е едно от най-бързите, с времена близо 30 минути за първите състезатели, пресичащи финалната линия.

валенсуела

И така беше с Кристобал Валенсуела, победител в състезанието в абсолютната категория мъже. Тест, който тази година бе белязан от малки пориви на вятъра и последните слънчеви лъчи от следобед с меки температури приключи за 33 минути и 28 секунди.

Мануел Сантяго, един от фаворитите на пистата, се класира втори, след 33:57, и след като олимпийският състезател Чезарео Чебалос от Тодо Сума премина хронометъра с 34:21. Следваха Хосе Франсиско Делгадо с 34:25 и местният ездач Хорхе Нуниес от SilverBikes, който с 34:34 беше петият, завършил теста на Hueteña.

В женската категория Янин Лима - от атлетическия клуб в Малага - беше големият победител, с време 38:44 в „хроно“ и лъчезарна усмивка, когато премина финалната линия; достигна до нея със значително предимство пред спътниците си на подиума.

Джесика Петерсон, миналогодишната победителка и бегачка от Run Project, този път постигна втора позиция с 39:47, докато Жор Ел Амрани от CA Maracena и неведнъж победител в теста Hueteña премина през линията на пристигане на 39: 54. Мария Долорес Диез, от Б. Нерха Атлетисмо, и Сесилия Леон, от Клиникас Полисалуд, завършиха първите пет позиции сред жените с време 42-44 и 43:26 съответно.