Победата му срещу Плискова го поставя с крак и половина на полуфинала

добавя

Руснакът Светлана Кузнецова, най-възрастният играч (на 31 години) и последният, който се класира за Сингапурския мастърс, добави тя втора победа в турнира, като спечели нов безкраен сблъсък срещу чеха Каролина Плискова за 3-6, 6-2 и 7-6 (6).

В двубоя между победителите от първия ден на Бялата група Плискова имаше твърде много възходи и падения, за да противодейства на опита на Кузнецова, която ще се класира за полуфиналите, ако в следващия мач за деня полякът Агнешка Радванска победи испанския Гарбиние Мугуруса. В такъв случай Мугуруза би бил елиминиран.

Кузнецова беше победила Радванска в понеделник, а Плискова - Мугуруза, и в двата случая след преодоляване на мач топка срещу.

Във втория си мач Плискова, дебютант в Мастърса, скоро поведе с почивка, която й даде 1-3. Но тя трябваше да се изправи срещу трудоемката реакция на рускинята (3-4), която се бореше да принуди съперницата си да играе дълги точки, не винаги с късмет.

След като направи най-трудното, като да се възстанови от първата „почивка“ или да преодолее загуба с 40: 0 в осмата игра, Кузнецова най-накрая загуби това с двойна грешка и, вече мислейки за втория ръкав, той даде финалната игра в бяло (3-6).

24-годишният чех, петият в света, се възползва от падането на ветерана (9-и), за да вкара още един ининг брейк във втория сет. Тогава Кузнецова най-накрая коригира целта си и с много дълги удари към ъглите възстанови подаването си и го затвърди без затруднения (2-1).

Въпреки разговор с треньора си Иржи Ванек, Плискова задълбочи и отново загуби сервис. Финалистката тази година на Откритото първенство на САЩ бе извадена от релсите от сигурната игра и без фанфари на рускинята, която работеше точка по точка и се оказа в явно предимство с 4: 1.

След това Плискова опита мрежата, която й позволи да спре кървенето, но само за момент. Той имаше три сет топки срещу и отстъпи на втория (6-2).

Кузнецова показа по-хладнокръвно в началото на последния сет, като всеки път избра правилния удар (2-0). Брейк от Плискова не послужи, за да я вкара в катастрофата, защото опитният съперник не показа слабости във важните точки.

С удобен матрак 4-1, Кузнецова просто трябваше да се ограничи да управлява аванса си, за да стъпи на полуфиналите на Мастърса. Но Плискова все пак й даде няколко ужаса, пробивайки в седмия гейм (4-3) и в деветия (5-4) и сервирайки дори за играта. Той не се възползва от първата възможност, която трябваше да направи, но използва втората (5-5).

Кузнецова обвини удара, тя загуби следващия гейп празен с подаването си от великолепна Плискова в тази последна фаза в дългата игра, както паралелна, така и кръстосана. Последно усилие на Кузнецова донесе ръкава на тайбрека, в който надделяха предпазливостта и страхът.

Когато 6-6, статистиката на мача показа равенство при 94 точки. Кръстосана дясна ръка и паралелен бекхенд от Кузнецова сложиха край на равенството и решиха мача.