Бакамбу и Черишев осъдиха открита игра за две минути заради съмненията на домакините (3-1)

Споделете статията

Бакамбу празнува предимството си във Виляреал-Астана. EFE

срещу

A грандиозен гол на Седрик Бакамбу В 72-ата минута, която постави 2-1 на таблото в най-лошия момент на отбора му, той доведе до победата на размита Виляреал (3-1) при дебюта си в Лига Европа срещу Астана които се представиха по-добре от очакваното.

Теоретичното превъзходство, което Виляреал трябваше да има преди да започне играта, с прецедента от 7: 0 в равенството преди три години, стана очевидно едва през първата четвърт час.

От този момент нататък и дори без да бъде наранен, Астана знаеше как да се справи добре с липсата на ресурси на Виляреал и без способността да налага своя авторитет на терена, докато само за две минути, когато беше най-лошо и в две изолирани действия, той разреши катастрофата.

В началото Виляреал беше показал своите качества и най-голям потенциал срещу казахстанския отбор, както в колективната игра, така и в индивидуалната игра и дори без да оказва прекомерен натиск върху опонента си, неговото превъзходство не оставяше място за съмнение.

В резултат на тези разлики беше 1: 0 след качествен пас от Коста Сансоне дойде ясно пред защита и най-вече вратар, който даде съоръжения.

въпреки това, след попадението Астана влезе в играта, с по-голямо присъствие в центъра на терена, където успя да има топката, и с все по-чести подходи към вратата на Барбоса.

Първите му пристигания бяха плахи, но малко по малко атаките на гостуващия отбор започнаха да бъдат по-продължителни и все по-опасни.

Екипът, който треньорите на Fran Escribá бяха загубили солидността на началото и пристиганията им пред вратата бяха генерирани само въз основа на контраатаки, а не на господство и тяхната йерархия като отбор.

Играта почива с Виляреал напред на таблото, макар и принуден да се подобри, за да не бъде изненадан от отбор с по-малко ресурси, но който ги използва по най-добрия възможен начин.

Втората част започна със същата динамика, тъй като на местните жители липсваше напрежение и Астана, с много малко, успя да се доближи до целта на Барбоса и остана жив, тъй като отборът на Кастелон не можа да намери начин да вкара втори гол, който да му даде победата.

Футболът на Виляреал нямаше плавност, Защитата на Астана не премина през опасни ситуации и въпреки че съперникът беше невинен, те запазиха шансовете си за равенство и освен това накараха испанския отбор да не се чувства комфортно.

По средата на втория период голът на гостите беше по-близо от 2-0 и в корнер, изпълнен от Тунаси, централният Логвиненко с безупречен удар с глава изравни резултата.

Малко след това, когато Виляреал беше по-зле и феновете му бяха по-нервни, гений на Бакамбу практически при първата си намеса, той направи 2-1 на таблото в отличен удар след индивидуална игра.

Черишев веднага, също при първата си игра, направи 3-1 след добро проникване от неговия отбор на дясното крило, което даде предимство на крайното табло, но не отразяваше видяното по време на мача, въпреки че награждаваше качеството и локалния капацитет за реакция, когато играта се усложни.

3 - Виляреал: Барбоза; Марио Гаспар, Бонера, Семедо, Жауме Коста, Тригерос, Родри, Кастилехо (Лео Суарес, м.87), Форналс (Черишев, м.75), Сансоне (Бакамбу, м.70) и Унал.

1 - Астана: Ерик; Постников, Логвиненко, Аничич, Шомко, Бейсебеков, Маевски, Граховац, Мужиков (Шитов, м.83), Тумаси (Тагиберген, м.87) и Муртазаев (Томасов, м, 67).

Цели: 1-0, м. 16: Сансон. 1-1, м.68: Логвиненко. 2-1, м.74: Бакамбу. 3-1, м.76: Черишев.

Рефер: Сърджан Йованович (SRB). Той увещава Марио Гаспар за Виляреал и Логвиненко и Аничич за Астана.

Инциденти: мач, изигран на стадион La Cerámica пред 18 000 зрители.