Високите очаквания на Red Bulls за този уикенд на Гран при на Емилия Романя се сринаха, тъй като Макс Верстапен и Алекс Албон преминаха от състезателни P2 и P7 до сърцераздирателен безсмислен финал. Естебан Гериери успя да остане като кандидат за титлата за WTCR през 2020 г. в тежък уикенд за Honda Civic Type R TCR в Motorland Aragón.

F1: Даниил Квят финишира четвърти с пълна газ

Понякога мечтите не се сбъдват, но не затова трябва да спрете да мечтаете. Беше злощастен уикенд за пилотите на Ред Бул, които бяха пристигнали на италианската писта в Имола с големи очаквания. Първият, който току-що стартира състезанието, претендира за P2 след лош старт от Луис Хамилтън (Мерцедес), видя десетият му подиум за годината да изчезне поради предполагаема повреда в гумите, която го накара да слезе от пистата в 51-та обиколка., в 58-та обиколка, неговият съотборник се завъртя, докато се биеше за P5, след като напусна колата за безопасност и, въпреки че мога да се присъединя, той го направи на последната позиция, където състезанието ще завърши.

Също така тези на AlphaTauri, които се състезаваха у дома, трябваше да пропуснат някои възможности. Класирането на пилотите беше най-доброто за сезона, с Пиер Гасли в P4 и Даниил Квят в P8. Даниил изкара безупречно състезание, той беше един от най-бързите пилоти на пистата и успя да завърши четвърти, след като натисна усилено, докато поднови състезанието след автомобила за безопасност. При сегашното си темпо, само с още няколко обиколки, той щеше да може да влезе в Renault на Даниел Рикиардо и да се качи на подиума. Пиер обаче бе призован от екипа да се оттегли няколко обиколки след старта.

Така или иначе, сега е време да се съсредоточим върху Турция.

WTCR: Гериери ще се бори за титлата на финала

Беше тежък неделен ден за Honda Civic Type R TCR на испанската верига. И все пак, след като преодоля три тежки състезания в Motorland Aragón и отбеляза хеттрик с важни финални точки, пилотът на ALL-INKL.COM Münnich Motorsport Естебан Гериери успя да остане като кандидат за титлата за WTCR през 2020 г.

bulls

Класиран на 19-то място в събота, отчасти в резултат на преместеното тегло от 60 кг, присвоено на автомобила за уикенда, Гериери завърши на 13-то място в състезание едно, 10-то в състезание две и девето в състезание 3, което включваше изпреварване от класацията и позволи на Вицешампион на WTCR за 2019 г., за да си върне две точки в битката за титлата. Това означава, че той е загубил само четири точки през уикенда, добър пример за ограничаване на щетите, така че той ще започне финала на сезона втори в класирането, 26 точки от върха.

Неговият съотборник Нестор Джиролами, както и ALL-INKL.DE Münnich Motorsport партньор Тиаго Монтейро и Атила Таси, бяха принудени преждевременно да приключат състезателния си уикенд.

Джиролами си осигури позиция в топ 10 в състезанието за откриване и имаше два безупречни старта във финалните две състезания за деня. Той спечели място извън линията в състезание две, за да се класира на осмо място, въпреки че в крайна сметка се върна на 11-то място, за да увеличи перспективите на Гериери за шампионата. В третото състезание той възстанови четири позиции веднага след като започна. Той вече беше на седмо място сред най-добрите претенденти, когато колата отзад загуби контрол при спиране и се блъсна в страната на неговия Civic Type R TCR. Ударът повреди лявото му предно окачване и завърши обещаваща кариера.

Тиаго беше съответно 14-ти и 13-ти в първата и втората състезания и в двата случая показа рязка смяна на темпото, за да се класира в топ 10 в първите корнери, преди да предаде на Гериери. Последното му състезание обаче завърши почти толкова бързо, колкото започна поради механичен проблем. Нещо подобно се случи с Атила, който се бори от скромни изходни позиции, за да спечели точки в първите две състезания, завършвайки 15-и в първото състезание и 14-и във втория, но трябваше да се оттегли в средата на третия поради проблем в състезанието двигател.

Сега е две седмици почивка до финалния кръг на сезона, който също ще се играе в Арагон след промяна в календара в последната минута.