Отборът на Ласо отново направи вода в атака и също беше мек в защита

Москва | 16 · 01 · 20 | 19:20

химки

Новини, запазени във вашия профил

Пиеса на Трей Томпкинс. EFE

The Реал Мадрид пристигна в Москва с поредица от 13 поредни победи и съ-ръководител на Евролигата, и си тръгва с две болезнени поражения и море от съмнения. Този четвъртък той падна на Химки (102-94), който не го победи от защита, а от атака с неудържим Алексей Швед с 21 точки и 13 асистенции.

Мадрид, който загуби с повече от двадесет, той отново направи вода в атака и също беше мек в защита. След няколко добри начални минути, отборът на Пабло Ласо отново заседна пред противниковия кош. И не заради лоша селекция на кадрите, а поради липса на идеи.

Кампацо даде отново симптоми на умора при управление на екип, но Llull и Laprovittola също не му помогнаха с девет точки между двамата. Единствено Джордан Мики, който постигна 20 точки срещу стария си отбор, и Каузър, който достигна 17.

Отборът на Ласо започна играта с мисълта за разочароващата загуба от ЦСКА Москва. Неприятно, защото Мадрид видя своята серия от 13 поредни победи прекъсната и защото вкара само 55 точки.

Ласо въведе промяна в стартовите единадесет. За да контролира нападателя на домакините Алексей Швед, Тейлър започна от самото начало, но Мадрид не се подобри в атака. И това започна като вторник срещу ЦСКА с тройка на Томпкинс.

Тройка от корнер на Швед изведе Химки за първи път напред в четвъртата минута. (11-9) Дек все още не беше успешен в атака и Кампацо пропусна единствения изстрел от три, които опита.

Отново Мадрид заседна в атака. Ласо поиска време за изчакване на седем минути, тъй като местните жители се отдалечиха опасно след тройка на Зайцев. (17-11)

Местният треньор Римас Куртинайтис хареса това, което видя, но след порицанието на Ласо Мадрид изглеждаше малко по-тонизиран в атака благодарение на две тройки от Томпкинс и Тейлър.

Кампацо накрая вкара с филигран, но осемметрова тройка от Швед и още една от Тима задържаха руснаците напред в края на първата четвърт. (25-21)

След дискретния му мач срещу европейския шампион, Causeur излезе много запушен и вкара четири точки почти поредни в две подавания до коша. (29-25)

Ласо се завърна, за да извади малките - Люл и Лапровитола -, но не успяха да отбележат. Фелипе Рейес беше този, който държеше човека с кастова кошница, но руснаците все пак бяха много успешни от линията 6.25.

Causeur прекъсна гостуващата суша от линията на три, въпреки че по-късно пропусна ининг до миналото. Люл го изпрати от ъгъла. И тогава той асистира на Рейес под коша с три минути до края. (43-38)

Но Швед не спести нито един. Неуспех за преминаване Llull се възползва от руския нападател да вкара зрелищна бягаща тройка.

При липса на минута Химки беше десет (52-42). Ласо отново извади Кампацо, а също и тунизиеца Меджри, но Швед продължи да върши своето. Когато не отбелязваше три, той асистира на Букър.

Мадрид трябваше да се подобри много в атака, ако не искаше да се изпразни от руските земи. Испанци и руснаци отидоха да си починат (55-44).

Швед зададе темпото на играта на воля. Дванадесет точки, всички от тройката без провал, и осем асистенции. Химки не се защити като ЦСКА, но атакува много по-добре.

И двата отбора оставиха съблекалнята запушена. За щастие на Мадрид, Швед пропусна първия си тройен опит, но не и втория. Предимството непрекъснато се увеличаваше. (67-54)

Мики скоро отговори със същата монета, тъй като Карол не беше очаквания шок, който Ласо очакваше. Междувременно най-добрият бели голмайстори Каузър все още беше на пейката.

С тройка с Дек отгоре, Тима осуети заплахата от реакция на белия отбор. (75-64)

Тогава Букър трябваше да напусне корта с лошо коляно след среща с Дек. Не с тези.

Карол вкара тройка и кошница от две, Мики отново удари от тройката, но Химки затвори стаята с помощник. (80-69)

Три прави коша на Гил, Карасев и Йович, а задачата става все по-трудна с оставащите седем минути и половина. (88-69)

Мадридчани се завърнаха във веригата три минути, без да отбележат. Останалата част от играта беше воля, а не сила на белите. Само Мики запази гордостта си.

Играта беше сурова корекция за испанския отбор, въпреки че предимството от над двадесет точки най-накрая беше намалено до прилични няколко осем точки благодарение на две тройки от Causeur В последната минута. (102-94)

Информационен лист:

102 - Московска област Химки (25 + 30 + 25 + 22): Зайцев (4), Швед (21), Тима (13), Букър (15), Йеребко (11) - пет стартера - Крамер (-), Гил (13), Еванс (9), Йович (6) и Карасев (10).

94 - Реал Мадрид (21 + 23 + 25 + 25): Campazzo (10), Thompkins (10), Deck (4), Taylor (8) и Tavares (4) - стартови отбори - Causeur (17), Llull (3), Laprovittola (6), Mickey (20), Mejri (-), Карол (5) и Рейес (7).

Рефери. Робърт Лотермозер, Томислав Хордов и Петек Сасо. Без елиминиран.

Инциденти: мач, съответстващ на двадесетия ден от редовната фаза на Евролигата, изигран на Mytishchi Arena в Московска област пред 4711 зрители.