Шахтьор Донецк повтори дозата на Реал Мадрид, този път на украинска територия, където Меренгес падна с 2: 0 тази вечер, застрашавайки квалификацията си за финалите на Шампионската лига 2020-2021. Те ще трябва да решат всичко следващата седмица във Валдебебас срещу лидера на група Б, Борусия Мьонхенгладбах.

живота

С падането отборът, воден от Зинедин Зидан, остана в седем единици и на трето място, равен с отбора на Украйна, но с по-лоша голова разлика. Така че на последната дата от груповата сцена и при отсъствието на това, което правят Борусия и Интер Милан, отборът на Мадрид няма да има много поле за грешка срещу германците.

Първата част от играта завърши с равенство 0: 0, в балансиран мач, който само испанците доминираха по отношение на притежанието на топката. В допълващата се част нещата се промениха и украинците поставиха баланса на своя страна.

Първо в 57-та минута с гол на Дентиньо Силва, който се възползва от великолепно подаване на сънародника си Марлос, което остави белите защити обезоръжени. Дентиньо влезе сам в зоната и с левия крак победи вратаря на гостите.

С резултата срещу, френският стратег изпрати Винисиус, Иско и Мариано Диас на терена, но те не можеха да бъдат отвратителните, от които се нуждаеше мадридският отбор, и преди да успеят да генерират опасност в съперниковия гол, Шахтьор изпълни втория и последен гол да вземе победата.

Manor Solomon, същият, който вкара гол в първата игра във Валдебебас, беше натоварен да направи 2-0 в електронната игра в минута 82, в игра, в която сагата се съгласи. Израелският играч се възползва от факта, че му беше позволено да се доближи до зоната, проряза към центъра и с мощен и нисък удар вкара победния гол.