Белият отбор затвърди своята огромна победа в Москва с изящно първо полувреме (78-95)

Мадрид | 12 · 01 · 18 | 22:14

химки

Споделете статията

Кампацо, в екшън Химки-Реал Мадрид.

The Реал Мадрид окова шестата си поредна победа в Евролигата чрез изпращане (78-95) този петък в Химки на руска земя по време на 17-ия мач от Редовната фаза, катастрофа, която влезе в коловоза смазващо първо полувреме да защити позицията си в континенталния „Топ 4“ и да поддържа възходяща линия на игра.

Крейсерската скорост на белия влак премина над опасен, но нередовен съперник. Мадрид се радваше на ново хорово изпълнение, като всички допринесоха и забравиха въпроса за жертвите. От втората четвърт бялата кутия командваше, без съперник да управлява двадесетте предимства (31-51). През последната четвърт Руди Фернандес излезе като голмайстор (16 точки).

Mytishchi Arena видя лошо представяне и постановка от своя отбор, който направи срамежлив намек за подобрение, преди Мадрид да удари силно през втората четвърт. С 11-6 в таблицата испанският отбор остава на четвърта позиция, оставяйки след себе си пряк съперник като руснака и поставяйки земя в средата с деветия напред.

„Facu“ Campazzo отново беше искрата, която запали добрата бяла игра с първоначалния звуков сигнал. Аржентинецът премести отбора си до съвършенство. Междувременно Уолтър Таварес плашеше по негова прищявка и блесна през първата четвърт във всичките си статистически данни (7 точки, три борби, две асистенции), завършвайки играта с най-добра оценка (22). Работата под обръчи и отскок също наклони баланса.

Мадрид постави директния във втория сет с 14-0 който свали номерата на целия бял кампус. "Втората" единица загря с Лука Дончич, Фелипе Рейес, Карол и Тейлър, за да разбие съперник без реакция, дори от катастрофалния Швед, въпреки че завърши с 23 точки. Бившата НБА искаше да дръпне местните след почивката, с 11 точки през третата четвърт срещу по-спокоен Мадрид.

Екипът на Ласо все пак спести наема (49-67) за последното тримесечие с Дончич свеж и Руди включен с четири тройки подред (59-84). Honeycutt се опита да навакса руската сангрия с 16 точки през четвъртата четвърт. Още един удар върху масата на мадрид във възход, преди да се изправи пред интензивна седмица, започвайки този уикенд с Монтакит Фуенлабрада и след това удвои дажбата на Евролигата, срещу Баскония и Уникаха.

78 - Кимки Москва: Дженкинс (3), Андерсън (6), Швед (23), Гил (9) и Томас (10) - начален квинтет -; Honeycutt (17), Monia (5), Vialtsev (-), Markovic (-), Zubkov (3) и Zaytsev (2).

95 - Реал Мадрид: Кампацо (8), Каузър (11), Юста (4), Томпкинс (8) и Таварес (11) - начални пет - Дончич (10), Тейлър (6), Карол (10), Рейес (7), Руди Фернандес (16), Мациулис (-), Рандъл (4) и Радончич.

Частично: 17-26, 14-25, 18-16, 29-28.

Съдии: Радович (COR), Mogulkoc (TUR) и Difallah (FRA). Гил елиминира за лични фалове на Химки.

Павилион: Mytishchi Arena, 6 314 зрители.