на писта, за да стигне до втория кръг, след като се показа отново, този път на терена на белгийския Андерлехт

Шампионската лига

ANDERLECHT Прото; Дешахт, Нуйтинк, Василевски, Жилет; Kouyaté, Biglia, Jovanovic (Яковенко, мин. 52), Кану, Бруно (Kljestan, мин. 45); и Мбокани.

МАЛАГА Джентълмен; Монреал, Уелигтън, Демикелис, Серджо Санчес; Итура, Камачо, Хоакин (Съмнение, мин. 73), Елисеу; Иско (Себа, мин. 80) и Савиола (Санта Круз мин. 65).

Голове 0-1, мин. 45: Елисей. 0-2, мин. 55: Хоакин, от дузпа. 0-3, мин. 62: Елисей.

Рефер Виктор Касай (Унгария). Той увещава Джилет, Куяте и Мбокани за Андерлехт; и Серджо Санчес, за Малага.

Стадион Constant Vanden Stock в Брюксел. Около 17 000 зрители.

БРЮКСЕЛ. Малага явно победи Андерлехт в Брюксел с два гола от португалския Елисеу и дузпа, преобразувана от Хоакин, резултат (0-3), с който андалусийците поставиха своето място в нокаут етапите на Шампионската лига при първото си участие в най-важното континентална конкуренция.

Учениците на Мануел Пелегрини запазиха страхотния момент в начина, по който се излагаха от началото на сезона, те бяха далеч по-добри от Андерлехт и добавиха нова победа, която ги консолидира като лидери от група С на Шампионската лига, с шест точки, срещу четворката на Милано, втора след победа над Зенит от Санкт Петербург вчера (2-3).

Първите минути бяха белязани от неточността и на двата отбора, с множество обороти в центъра на терена. Андерлехт участва в първите пристигания с няколко центъра от крилата, които не намериха финишър, докато Елисеу предупреди първия посетител с много силен изстрел извън зоната, която мина близо до гредата. Малага постепенно пое топката и започна да зърне пътя към съперничещата зона с билети по крилата, възползвайки се от голямата мобилност на тримата им халфове. Савиола предупреди и Елисеу откри победата преди почивката. Останалото беше шиене и пеене.