Халфът на Манчестър Юнайтед отбеляза дубъл срещу Ливърпул, което ги доближава до Шампионската лига

Мадрид | 23 · 03 · 15 | 02:00

ножична

Новини, запазени във вашия профил

Мата блести с ножична цел

Хуан Мата, полузащитникът на Манчестър Юнайтед, блесна в испанския ден за Европа и с двойно срещу Ливърпул уреди отбора му на четвъртото и последно място, което дава достъп до Шампионската лига.

Мата не беше единственият, който отпразнува гол. Така направиха Диего Коста (Челси), Давид Силва (Манчестър Сити), Кристиан Тело (Порто), Алберто Ботия (Олимпиакос), Давид Катала и Джоан Томас (АЕК Ларнака), Давид Матеос (Ференцварош), Антонио Анете (Левски София) и два пъти Джонатан Сориано (Залцбург) и Роберто Гарсия (Омония).

Основната част от успехите на испанските играчи, които играят на континента, на практика се фокусираха върху Висшата лига. От всички, Хуан Мата беше най-ясен. Головете му дадоха на отбора на Луис Ван Гаал три точки.

Първият, след като се възползва от добро дълбоко подаване на Андер Ерера, послужи за откриване на резултата на отбора му. Вторият, със зрелищен воле, осъди Ливърпул, който в крайна сметка загуби с 1-2 на Анфийлд.

В същия мач, освен Андер Ерера и Мата, играха и Алберто Морено, който беше заменен в Ливърпул от Марио Балотели с оставащи 25 минути и Дейвид Де Хеа, който започна в Юнайтед за 90 минути. Виктор Валдес, наблюдаваше играта от пейката и Хавиер Манкило и Хосе Енрике не бяха повикани.

Също триумфира Дейвид Силва, които поведоха победата на Манчестър Сити срещу Уест Бромич. Подобно на Jesús Navas, който изигра целия мач, той започна като титуляр, въпреки че беше заменен от James Milner с останалите десет минути. Хосе Анхел Позо не е повикан.

Диего Коста, заедно с Челси, отбеляза един от головете при победата с 2-3 на отбора си на стадион Хъл. Той направи второто, след като се възползва от асистенция на Сеск Фабрегас и изравни Хари Кейн с 19 гола в горната част на таблицата на топ голмайсторите във Висшата лига.

Късметът обаче беше неуловим за испанския нападател, който напусна терена с мускулна контузия след петнадесет минути. Нещата бяха по-лоши Сесар Аспиликуета, който видя катастрофата от пейката и не се радваше на доверието на Жозе Моуриньо.

Санти Казорла, който даде асистенция на Оливър Жиру в един от головете си и който след това беше заменен от Томаш Росики в 77-ата минута и Начо Монреал, бяха титулярите на Арсенал, който спечели в полето на Нюкасъл. Хектор Белерин беше заместител, но той скочи на терена вместо Дани Уелбек с останалите две минути. Микел Артета все още контузен и все още не се брои за Арсен Венгер.

В Нюкасъл Айозе Перес изигра деветдесетте минути.

Нямаше испанци на терена на Вила Парк в дуела между Астън Вила и Суонзи. И тримата останаха на съответните си пейки. Карлес Гил за отбора в Бирмингам и Жорди Амат и Анхел Рангел за уелския отбор.

Нито в Стоук срещу Кристъл Палас. Боян Кркич, ранени и Марк Муниеса, извън привикването те не се броят за местното теглене.

Роберто Солдадо остана извън състава на Тотнъм, който победи Лестър.

Целта Адриан Сан Мигел запази целта на Уест Хем до нула при победата срещу Съндърланд, която имаше Жорди Гомес през цялата игра.

Нито вратарят Джоел Роблес играеше. Треньорът му, също испанецът Роберто Мартинес, го настани на пейката на Евертън.

В Германия, Алваро Домингес той започна при победата на своя отбор, Борусия Мьонхенгладбах срещу Байерн Мюнхен 0-2.

Картината на Пеп Гуардиола, с Хаби Алонсо (заменен в минута 61) и Хуан Бернат на терена, не успя да спечели и се отказа от загуба след десет официални мача без загуба. Пепе Рейна и Тиаго Алкантара, които се върнаха на повиквателна след контузията си, те наблюдаваха играта от резервната скамейка.

Хоселу изигра деветдесетте минути с Хановер, който загуби от Борусия Дортмунд.

Ориол Роме стартира сред резервите на Щутгарт, но скочи на терена в началото на второто полувреме на мястото на Serey Die в сблъсъка срещу Айнтрахт Франкфурт.

Алехандро Галвес Той не е цитиран от Вердер Бремен, който направи равенство срещу Кьолн. Нито Марк Торехон с Фрайбург, който победи Аугсбург.

Централният защитник Рафа Лопес изигра пълния сблъсък с Падерборн, който завърши наравно без гол с Хофенхайм.

В Италия, Диего Лопес Вратарят на Милано, който имаше Сузо, който не игра, сред неговите заместници в сблъсъка срещу Каляри.

Да, играеше Фернандо Льоренте с Ювентус. Той започна срещу Дженоа и беше заменен в минутата от Алесандро Матри. Алваро Мората не беше повикан поради натрупване на жълти картони.

В Португалия, Кристиан Тело Той постави триумфа на Порто на Жулен Лопетеги на писта срещу Национал. Той набра първия. Натрупайте пет в последните пет мача и добавете седем в португалската лига. споделена собственост с Иван Маркано. Целта Андрес Фернандес и Оливер Торес fбяха заместници без минути.

С Арука Иван Балиу изигра деветдесетте минути от победата на своя отбор с 3: 1 срещу Жил Висенте. Кристиан Чебалос и Устариц Алдекоаоталора не бяха повикани от треньора си.

Нито едно Диего Капел със Спортинг Лисабон, чийто треньор Марко Силва остави Ориол Росел на пейката.

В Русия, Цезар Навас той изигра пълната игра с Рубин Казан, който победи Ростов; Хосе Мануел Хурадо той остана на пейката през цялото време на сблъсъка между Спартак Москва срещу Торпедо; а Хави Гарсия беше титуляр и ръководеше играта на Зенит от Санкт Петербург, който спечели с 0: 1 в Динамо Москва.

В Австрия, Джонатан Сориано се събра отново с целта. Той вкара две със Залцбург срещу Волфсбергер, въпреки че това не послужи за постигане на победата (3-2). Нападателят натрупва двадесет и една точки в двадесет и две мача. Той е най-добрият голмайстор в Австрийската лига.

Джонатан Сориано Той видя лицата с Jacobo Ynclán, който си сътрудничи при победата на Wolfsberger с целта, която откри резултата на мача и с помощта, която го затвори. Неговите спътници Хосе Антонио Солано и Даниел Лукас те не бяха призовани.

Дейвид Де Паула също добави загуба. Направи го с Австрия от Виена. Той игра в началото, видя жълт картон и загуби с 0: 1 срещу Рияд.

В Altach Сесар Ортис изигра цялата игра със своя отбор, който победи Гродиг с 0: 1. Martí Riverola беше заместник и не се радваше на минути.

В Шотландия Рубен Палазуелос излезе с четири минути до мястото, на мястото на Крейг Куран, докато вратарят Антонио Регеро остана на пейката в сблъсъка на своя отбор, Рос Каунти срещу Килмарнок, което означаваше четвъртата му победа в последните пет мача да се отдалечи от местата за изпадане

В Гърция Алберто Ботия вкара първия си гол за Олимпиакос през този сезон. Това беше второто, което отборът му направи Керкира. Роберто Хименес беше титуляр във вратата, а Дейвид Фъстър остана извън позицията.

Кевин остана на пейката за Панетоликос, който падна в Левадякос.

Jose Maria Cases започна с Pantrhakikos, който победи PAOK. Той беше заменен след игрално време от Илиадис. Ману Балда беше заместник и не игра.

Те също се насладиха на минути Иван Малон с ПАЕ Верия, Мариано Гонсалес "Нано" с Панатинайкос, Кристиан Лобато с Астерас Триполи и Валтер Фернандес с Ксанти.

В Кипър, Дейвид Катала и Джоан Томас те вкараха при победата на АЕК Ларнака (0-4) срещу Ермис. Играха и Тоньо и Мурийо. Канте и Сипо останаха сред заместителите.

Голът видя и Роберто Гарсия, който направи дубъл с Омония и поведе победата на отбора си с 1-3 срещу Анортосис.

В Румъния, Еду Ориол, Джоан Ориол и Хариц Борда, те оспориха деветдесетте минути с Рапид Букурещ. Те победиха Отелул с 2: 0.

В Полша, Хуанито Калахоро беше заменен в осемдесетте минути от дуела, който направи равенство 1: 1 отбора му, Slask, срещу Leczna от José Currais, заместник.

С Краков, Armiche Ortega излезе от пейката, за да играе 35 минути при загубата на своя отбор от Wisla с 2-1. Играл е и Джерард Бадия. Той се радваше на 80 минути с Пиаст Гливице, точно както Иняки Астис с Легия де Варсовия.

В Унгария, Дейвид Матеос вкара един от головете на Ференцварош от дузпа, която победи МТК Будапеща с 2: 0. Освен това Хуан Калатаюд окупира целта на Видеотона и запази чистия си лист.

И в България той също видя гол Антонио Анете. Играчът на Левски София вкара да даде точка на своя отбор, който подписа равенство (1-1) с Хасково.