Убедителна победа за каталунците за смекчаване на кризата в лигата с много добра игра и голове на оспорваните Гризман и Брайтвайт

Силен, убедителен и в лига. Барселона се нуждаеше от победа с тези характеристики като хранене. Поради много деликатната им ситуация в класирането, по-близо до местата за изпадане, отколкото до Шампионската лига. За да се изчистят призраците на преходен проект, който приличаше на отпуск. Защото отсреща беше Осасуна, който му даде дантела от първенството през миналия сезон. Защото, освен че отбелязва три по три, отборът на Барса е длъжен да изиграе и добра игра. Защото Гризман вкара отново, винаги в светлината на прожекторите, както и Брайтвайт, решен да покаже, че има място в този отбор.

почита

Най-добрите изображения на Барселона-Осасуна

Koeman избра да събере таланти отвътре и да се довери на групите по крилата, а резултатът първоначално беше доминираща Барселона, която дъвчеше притежания и отхапа гърба на защитата на Навара. Брайтвайт изигра ролята си на шамандура, а Гризман, втори нападател, се смеси добре с Меси и Коутиньо. В комбинация между тримата дойде първият шанс на Барса: аржентинецът изтегли асистенция, французинът избяга в космоса, избяга от изхода на Серджо Ерера и даде удар на бразилеца, който съжали за спасителното изчистване на Унай Гарсия под пръчки.

Гризман беше във всички нападателни действия на Барселона. Изглежда, че е вдигната тежест от него, че той играе без баласт. Изобретен е волейбол за плажен футбол, който принуждава Херера да се разтегне, а друга негова клевка в космоса е открита от Коутиньо, въпреки че французинът е стрелял отклонено на завоя.

Ter Stegen, Dest (Junior, мин. 61), Mingueza, Lenglet (Aleñà, min. 67), Alba, Pedri (Busquets, min. 46), De Jong, Messi, Griezmann, Coutinho (Dembélé, min. 61) и Брейтуейт (Trincao, мин. 61).

Херера, Видал, Унай Гарсия, Навас, Ронкалия, Джони (Хуан Крус, мин. 23), Монкайола, Ойер (Торес, мин. 63), Сниго Перес (Брашанак, мин. 63), Будимир (Е. Галего, мин. 74) и Рубен Гарсия (Barja, мин. 74).

Голът на Барса обаче нямаше Гризман сред протагонистите си. Меси извади шпионката, за да превърне кариерата на Жорди Алба в най-ясния повод на мача. Коутиньо на първия пост и Брейтуейт на втория. Пълният защитник избра опцията на бразилеца, който довърши тялото на вратаря, а датчанинът, след като също се натъкна на вратаря, удари коляното на втория. Трети гол в последните два мача от оспорваната „9“.

С наближаването на почивката футболът на Барса се изключи. В допълнение, Педри имаше шевове, показващи се на костюма му за халф. Матеу Лахос правилно анулира гол на Осасуна за офсайд на Ойер и почти веднага Гризман удвои предимството на Барселона, поставяйки черешката на страхотното си първо полувреме. От фронта той насилва лошо изчистване от Монкайола и потушава всеки опит за посещение на въстанието.

Още във втората част французите категорично осъдиха победата на Барса. Той не записа името си в минутите за 3: 0, но първо открадна топката пред Осасуна и след отскок даде топката на Коутиньо, за да може да вкара по желание.

Поредната контузия в защита

С три гола назад и повече от половин час до края, Осасуна търсеше гол без колебание, макар че единственото, което намери, бе удар към гредата на Роберто Торес след загуба в началото на Мингеса. По това време защитата на Барселона беше колекция от лепенки, лепенки и бележки. С контузията на глезена на Ленглет, Коман няма здрав един от четирите си центъра с карта на първия отбор. В допълнение към загубата на Серги Роберто и мускулните проблеми, които съветват Дест да си почине, Барса завърши играта с двама леви защитници, полузащитник и централен защитник от линията на четирима: Джуниър, Алба, Де Йонг и Мингеса. Тревожно.

Въпреки нападението преди защита на обстоятелствата, Осасуна нямаше да пусне шкафчето си. От друга страна, при този на Барселона, щеше да се изкачи четвърти гол, който можеше да е на Дембеле и най-накрая дойде от Меси. Определението за французина беше обезсилено от офсайда на Trincao, но при изстрела с леви крака към отбора на капитана нямаше възможност технологията да бъде отменена. Меси съблече ризата си, за да сочи към небето с още 10 на гърба си, Марадона с ризата на Newell's Old Boys, детския отбор на Меси, през 93-94 г.