Милан падна у дома срещу Емполи на дата 33 от Серия А и отсъства шансовете си за място в Лига Европа.

The Милан се спъна днес на стадион Сан Сиро и падна с 1-2 на Емполи, на тридесет и третия ден от Поредица Италиански (Първа дивизия), в който Лацио разби Палермо с 6-2 и си върна четвъртата позиция в таблицата.

емполи

Отборът на "росонеро" не се възползва от поражението на Интер срещу Фиорентина в събота (4-5), за да се доближи до европейската зона на класирането и загуби в мач, в който испанецът Хесус Фернандес Саес пропусна дузпа.

В Сан Сиро, Милан затвори първото полувреме, губейки с 0-1 за него Емполи, получаване на глава от грузинския нападател Леван Мчедлидзе след ъглов удар на границата на полувремето.

При възобновяването миланците пропуснаха максимално наказание със Сузо и тосканците се възползваха от него, за да удължат разстоянията през сенегалската маме Тиам (m. 67).

В последния ред, Милан обидното му тегло се увеличава и итало-перуанският Джанлука Лападула намалява разликата в 72; Още в контузия аржентинецът Лукас Окампос докосна равенството, но дясната му ръка се заби в напречната греда.

По този начин Милан остана шести, с две точки пред Интер, седми, докато Емполи направи още една важна стъпка към неговата трайност.

Милан срещу Емполи: така играеха

Милан: Donnarumma; Калабрия, Сапата, Палета, Де Шиглио; Пасалич, Соса, Мати Фернандес; Сузо, Лападула, Деулофеу.

Емполи: Скорупски; Лаурини, Белуши, Барба, Паскуал; Маури, Диосе, Кроче; Кадури; Мчедлидзе, Тиам.

Отборът, воден от треньора Винченцо Монтела, не може да пропусне повече възможности, ако иска да опита място в следващия предходен етап на Шампионската лига.

Испания 17:00 ч.

През изминалия ден, Милан направи реми две срещу Интер като гост. Голът за равенство на Кристиян Сапата дойде с противоречия, тъй като беше при 90 '+ 7, когато съдията даде пет минути добавяне.

В класирането „росонеросът“ маршира в шестата кутия с 58 точки, на три единици зад Лацио. Те са принудени да победят, за да изкушат място в следващия квалификационен етап на Шампионската лига.

Другото е Емполи. Водените от Джовани Мартушело също се надяват да добавят три, тъй като са само на пет точки от изпадането.

Милан срещу Empoli: вероятни подравнения

Милан: Donnarumma; От Sciglio, Romagnoli, Sapata, Calabria; Фернандес, Соса, Кучка; Сусо, Бака и Деулофеу.

Емполи: Скорупси; Весели, Белуши, Барба, Паскуал; Бюхел, Крунич, Кроче, Ел Кадури; Таим и Мчедлидзе.