Мъжкият отбор по водна топка пропусна влака си на Световната купа когато бяха победени от Русия с 10-11 на осминафиналите. Сега той ще продължи да играе за позиции от девети до дванадесети.

пропуска

Испания нямаше бивник срещу съперник, който също е в процес на обновяване (вратарят му например е на 20 години) и който има по-добра вътрешна игра. Поне това се показа в този мач.

Капитанът му Лисунов и останалите шамандури донесоха испанската отбрана с глава, това не беше наложено до късно в играта. С мача във въздуха (4-5) и двата отбора, които се възползват максимално от численото си превъзходство, гол от гълъбарник на Лисунов и още един от неговите три секунди преди почивката нанесе много щети на Испания.

Изборът се приближи с пускания на открито на испански и протагонизъм на младата шамандура Тахол. Но отново Русия избяга в игра на повече мъже (7-11).

Това предимство го спаси, защото през последната четвърт играчите му трудно плуваха назад. Испания ги хвана с крак, но пропусна два чисти удара това би могло да доведе до по-несигурен край. Изборът съкрати разликите, но времето свърши и последният му гол, стаята на Тахул, вече дойде на клаксона.

Испания: Лопес Пинедо; Munarriz (1), Granados, Del Toro, Bustos, Minguell (1), Barroso (1), Spanish (2), Tahull (4), Fran Fdez. (1), Mallarach, Gutiérrez. Издания: 10/19. Голове за превъзходство: 6/7.

Русия: Стаценко; Лазарев, Василиев, Деревянкин (2), Бугайчук (1), Ахсаев, Мерколов (3, 1п.), Нагаев (2), Сучков, Холод, Лисунов (3), Шепелев.

Издания: 10/20. Дузпи: 1/1. Голове за превъзходство: 5/8.

Частично: 2-3, 2-4, 3-3, 3-1.