Тези на Кайл Курич печелят в Турция със 76-80 и влизат в „Топ 16“

Новини, запазени във вашия профил

победи

Група D остави почти всичко видяно за осъждане снощи. Зенит Сан Петербург победи Тофас Бурса със 76-80, за да пробие в Топ 16. Бившият отбор на жълтите Кайл Курич можеше да остане извън средата с комбинация от други резултати в групата, но гостите се погрижиха да прекратят резултатите след страхотна вечер от Дрю Гордън, който вкара 27 точки в кариерата в Еврокъп, заедно с 10 борби и 3 блокади.

Зенит подобри баланса си до 6-4 и може да завърши втори, трети или четвърти, в зависимост от днешните резултати. Същото се случва и с Хербалайф Гран Канария (5-4) и Асвел Вилербан (6-3), които играят за ръководството на групата. Но какво се случва, ако Гранка не успее да вземе победата?

Другите опции

Ако Herbalife загуби, ще бъде трети, ако ratiopharm Ulm (2-7) победи lomiti Energia Trento (5-4), и четвърти, ако Trento спечели. Ако Асвел загуби, той ще бъде втори, ако Улм победи и трети във всеки друг случай.

Тренто е втори, ако спечели и Асвел спечели; трети, ако спечели и Гран Канария победи, и четвърти, ако загуби. Що се отнася до Зенит, той все още може да бъде втори, ако спечели Улм, а Асвел покори Седем палми. Отборът на Кайл Курич ще заеме трето място, ако победят както Улм, така и Гран Канария, или ако победят и Тренто, и Асвел. Зенит ще завърши четвърти, ако Тренто и Гран Канария победят. Някои неизвестни, които ще бъдат изчистени днес.