• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Електронна поща
  • За печат

МОНТРЕАЛ - Аржентинката Гизела Дулко, най-добрата тенисистка от Латинска Америка, загуби в първия кръг на турнира в Монреал WTA, Откритото първенство на Канада, от унгарката Агнес Савай. А сърбинката Йелена Янкович, главният фаворит и номер 3 в света, също се сбогува бързо.

втория кръг

Янкович, големият фаворит, се падна на Бенесова АП

Дулко, който в момента е на 40-то място в световната ранглиста, загуби 6-4, 4-6 и 7-6 (7-3) за два часа и 19 минути игра срещу Савай, номер 37 в света и победител в турнири в Будапеща и Прага през този сезон.

Аржентинският тенисист, който току-що беше загубил втория кръг в Синсинати от белгийката Янина Викмайер, все още не може да се ориентира и загуби четири от последните пет изиграни мача на сингъл.

Аржентинката беше твърде непостоянна с подаването си, тъй като допусна девет двойни грешки и спечели само осем от 24 точки с втория си сервис. Тъй като загуби финала на Бастад от гала Араване Резай, Дулко не можа отново да намери необходимата стабилност и сега загуби от Савай за първи път в три мача.

Съперник на унгарката във втория кръг ще бъде белгийката Янина Викмайер, 13-та фаворитка. По този начин Дулко не можа да опита да отмъсти на младия белгиец.

От своя страна рускинята Вера Звонарева, скорошна финалистка на Уимбълдън, е осмият носител и започна с победа с 6-2, 6-1 над казахстанката Ярослава Шведова. Изчакайте във втория кръг за победителя в мача между Wickmayer и Szavay.

Големият удар през втория ден беше елиминирането на Янкович, бивш лидер на WTA, който падна на чехкинята Ивета Бенесова 7-6 (7-3) и 6-3 в дебюта си, при катастрофа на второ колело.

Освен това в силно оспорван мач 39-годишната японка Кимико Дате Крум победи румънката Моника Никулеску със 7-6 (7-4), 4-6 и 6-2 за два часа и 56 минути. Японката влезе в основната схема, след като загуби в последната фаза на квалификацията и спечели място заради загубата на контузен.

Франсиската Марион Бартоли (17-и носител), която е много здрав удар и отново постига страхотни резултати, смаза местната Валери Тетро, ​​специален гост, 6-1 6-0. Точно гала ще бъде следващият противник на Date Krumm.

Този, който триумфира между Дата Крум и Бартоли, ще бъде съперник на Бенесова в четвъртък, на осминафиналите.

Белоруската Виктория Азаренка, 10-и носител, реализира шест от 11 възможности за пробив, за да смаже украинката Катерина Бондаренко с 6-1 6-1 само за 57 минути.

Съперницата на Азаренка във втория кръг ще бъде друга от най-атрактивните за мъжката публика: Мария Кириленко. То е, че рускинята победи словачката Доминика Цибулкова с 6-0 и 6-3.

Рускинята Светлана Кузнецова, 11-и носител, победи изгряващата си сънародничка Анастасия Павлюченкова със 7-5, 4-6 и 6-1 за два часа и 15 минути и ще бъде измерена във втория кръг с швейцарката Тимеа Бачински.

Рускинята каза, че бавно възвръща формата си, за да влезе в челната петица на класацията. "Преди да бъда по-агресивен, аз се застъпих за всички топки и мисля, че съм го възстановил", каза той. "Мисля, че играта ми е по-добра. Върнах се с това и сега всичко зависи от мен.".

Италианката Флавия Пенета, 15-та фаворитка, удари четири аса и се възползва от шестте си възможности за брейк, за да победи словачката Даниела Хантухова с 6: 0, 7: 5.

В друг мач рускинята Алиса Клейбанова победи канадката Хайди Ел Табах, от квалификационния етап, 6-1 и 6-2.

Рускинята Екатерина Макарова от квалификация победи чехкията Лусие Градецка, също от квалификация, 6-0, 6-4. Изчакайте в следващата обиколка за италианката Франческа Шиавоне, шестият фаворит и шампион тази година на Ролан Гарос.

В дуел между местни играчи излязлата Бетани Маттек-Сандс излезе от квалификацията, победи Мелани Удин с 6-1, 6-4 и ще бъде първият съперник на белгийката Ким Клайстерс, пета поставена и шампион миналата неделя в турнира в Синсинати.

Винаги взискателната рускиня Надя Петрова, номер 18 в списъка с фаворити преди дезертьорството на сънародничката си Мария Шарапова, спечели чехкията Луси Сафарова със 7-5, 4-6 и 6-3 в дебюта си. Следващият й съперник ще бъде рускинята Динара Сафина, бивш лидер в класацията на WTA.

В допълнение, китайката Jie Zheng победи словенката Katarina Srebotnik с 6-3 и 6-2 и ще се изправи във втория кръг с Rezai, 16-ия носител.

Турнирът на WTA в Монреал се играе на твърда повърхност и разпределя 2 000 000 долара награди, две седмици преди началото на US Open.