МОСКВА - Полшанката Агнешка Радванска, световна No8 и второ поставена, беше елиминирана при дебюта си във втория кръг от турнира в Москва на WTA в Русия, загубила от чехкията Люси Сафарова.

скиавоне

Най-голямата от сестрите Радванска току-що бе спечелила състезанията в Токио и Пекин и пристигна със значката на големия фаворит за титлата в руската столица, но бързо беше оставена в този турнир, който разпределя 721 000 евро награди и се играе бързо съдилища и на закрито.

Радванска загуби от лявата ръка Сафарова с резултат 6-4, 4-6 и 6-4 и за пореден път беше ясно, че полякът не се чувства добре да се изправи срещу чеха. Всъщност Сафарова сега надделява с 4: 1 в лични двубои и спечели последните три.

Сафарова ще има за опонент на четвъртфиналите местната Вера Душевина, която победи сънародничката си Надя Петрова, бившата световна десетка, 6-2 и 7-6 (3).

Тази, която можеше да напредне в дебюта си за осминафиналите, беше най-добрият кандидат, водещата Вера Звонарева, която изпълни прогнозите и надви младата сръбкиня Бояна Йовановски с 6-1 и 6-1.

Звонарева, номер 5 в световния списък, ще бъде измерена в петък на четвъртфиналите срещу победителката в четвъртък между чешката Клара Закопалова и словачката Доминика Цибулкова.

Точно последният, осмият носител, победи словенката Полона Херког с 6-3 и 7-6 (3) в представянето си в това традиционно първенство в Москва, където е заложена купата на Кремъл.

Големият удар беше постигнат от естонката Кая Канепи, която елиминира италианката Франческа Скиавоне, седма подредена, като я победи с 6-4, 5-7 и 7-6 (7). Италианецът спечели този конкурс през 2009 г.

Канепи очаква на четвъртфиналите за победителката от мача в четвъртък между руската Светлана Кузнецова, шести носител, и българката Цветана Пиронкова.

В мач от първоначалния кръг Елена Веснина победи Алла Кудрявцева с 6: 0 и 6: 1 в руски двубой и ще вземе тест в четвъртък срещу колегата си Екатерина Иванова, която дойде от квалификацията и победи дебюта си в сръбкинята Йелена Янкович, пети семена.