Латинска Америка

Надал расте под покрива

Париж, 2 октомври (EFE). - Не небето на Париж осветява Рафа Надал. Испанецът направи "крачка напред" в "Ролан Гарос" в първата си игра с чисто новия покрив на центъра, разположен в централната част на Париж, сцената на най-голямата му слава, която продължава да бъде благоприятна.

надал

Рафа Надал направи "крачка напред" в "Ролан Гарос", в първия си мач с чисто новия покрив на центъра, разположен в централната част на Париж, сцената на най-голямата му слава, която продължава да бъде благоприятна. EFE/EPA/IAN LANGSDON

Майорканецът следва пътната си карта в много странен сезон, в който се изправя пред любимия си турнир с почти никакви референции, тъй като пандемията го е лишила от почти цялото турне на клей.

При този сценарий, само с три мача в Рим и поражение на четвъртфинала срещу аржентинеца Диего Шварцман, неговият план е да расте в Париж, в търсене на върховите постижения, които трябва да бъдат постигнати, тъй като същността на съперниците става все по-важна.

Този петък италианецът Стефано Травалия вече имаше по-голяма тежест, според самия Надал, който призна, че е трябвало да пристъпи напред, за да го победи, по-агресивен, по-точен при важните удари.

Рецепта, която му действаше прекрасно и която за по-малко от час и половина го накара да добави 6-1, 6-4 и 6-0.

Тъй като нямаше новини на земята, очите на малкото зрители бяха насочени към небето или по-скоро към покрива на централата, която за първи път разгърна своите 15 тона, докато испанците действаха.

ВИКТОРИЯ ПОД ПОКРИВ

Не се промени много. Надал продължи да се чувства като у дома си и единственият елемент, който изглежда го безпокои, е студът, който се превърна в неговия призрак, но който засега изглежда се бие без проблеми.

Испанецът ще се изправи срещу американеца Себастиан Корда, играч от квалификационния кръг, който предизвиква сензация в Париж.

Първо, защото е син на финалиста от 1992 г. и победител на Откритото първенство на Австралия шест години по-късно, чехът Петр Корда.

Освен това на 20-годишна възраст той е първият тенисист, роден през 21-ви век, преодолял два кръга в Париж, оставяйки съперници от същността на своя сънародник Джон Иснър.

Корда, който този петък победи испанеца Педро Мартинес, с 6-4, 6-3 и 6-1, е и първият играч от предварителната фаза, който достигна осмия от 2011 г.

Американецът, брат на двама професионални голфъри, най-младият от тях номер 2 в класацията за жени, е щастлив да се изправи срещу Надал, неговия абсолютен идол, една от причините да играе тенис. Дотолкова, че дори е кръстил котката си на него.

КРАЙ НА МЕЧТА НА МАРТОНЕЗ

По пътя младото американско чудо сложи край на мечтата на Мартинес, също идваща от квалификационната фаза, който на 23 години добави първите си две победи в Големия шлем, което не утеши разочарованието му от поражението.

"Вкусът в устата е много лош", каза играчът, който постави ключа към мача, тъй като не знаеше как да се възползва от предимството 5-2, с две пробиви в негова полза, в първия сет.

„В един момент играта е била нещо друго“, каза Мартинес, който призна, че след този момент тенисът му е отслабнал много и не е знаел как да преодолее.

"От този момент не съм играл добре, когато им дадете толкова голяма разлика в резултата в тези турнири е трудно да се върнете", каза той.

Утре още четирима испанци могат да получат прохода за втория кръг. Роберто Баутиста и Пабло Кареньо се срещат със Сузана Ленглен на пистата, което осигурява още едно място в осминафиналите.

Роберто Карбалес, автор на подвига, побеждавайки канадеца Денис Шаповалов, ще играе Симоне Матие на корта срещу българина Григор Димитров.

В женското равенство, Garbiñe Muguruza, победител през 2016 г., ще бъде измерен в Lenglen срещу американката Danielle Collins, докато Paula Badosa, новак в състезанието, ще го направи в Mathieu срещу латвийката Jalena Ostapenko, победител през 2017 г.

Луис Мигел Паскуал

Свързано съдържание

Надал: „Направих крачка напред“

Париж, 2 октомври (EFE) .- Испанецът Рафаел Надал увери, че победата му срещу италианеца Стефано Траваля, 6-1, 6-4 и 6-0, е "най-добрият мач" до този момент в този турнир, срещу "най-много взискателен съперник ", срещу когото той направи„ стъпката напред, която трябваше да бъде направена ".

"Това беше най-добрият ми мач. Той беше най-взискателният съперник от тримата, които съм имал, добър играч на клей, който спечели добри мачове", каза испанецът.

"Постигнах много добър резултат и ако съм победил Травалия така, това е, защото съм направил много неща добре", добави Надал, който посочи, че италианецът е в по-добър момент на игра от класирането си на 74 в света показва.

"Важна игра беше да направя крачка напред и аз го направих, играх по-агресивно от другите дни, по-добре със сервис и с кръстосан бекхенд. Той не игра удобно през целия мач. По всяко време аз са останали стабилни и успях да направя много положителни неща ", увери той.

Надал, който търси своята тринадесета титла от Ролан Гарос, заяви, че се чувства комфортно в първия мач, който е играл с покрива, покрит в централния корт, открит тази година.

"Няма вятър, това е реалността, звукът е малко по-различен, но това е голям корт, таванът е много висок, не е сравним с Берси или турнири, които са на закрито. Малко въздух влиза отстрани, усещането е различно. Беше студено, но не беше драматично, топлинното усещане не беше толкова студено, колкото първите дни ", коментира той.

Въпреки всичко той увери, че предпочита да играе без покрив, тъй като при тези условия е работило "невероятно добре" и когато постигнете тези добри резултати "най-малкото, което искате, е да промените нещата".

Надал се позова на съперника си за място на четвъртфиналите, американеца Себастиан Корда, който няколко минути преди това беше уверил, че испанецът е неговият идол, до степен да нарече котката си на него.

„Ако ме приемат като положително вдъхновение, това е нещо ласкателно, радвам се на това, ако съм послужил като източник на мотивация, добре дошли“, каза той.

"Той има огромен потенциал, играе на добро ниво и има голямо бъдеще пред себе си. Ние сме на осминафинала на Големия шлем, това ще бъде важна игра и за двама ни и ще се опитам да играя сто процента ", каза той.

Той посочи, че неговият 20-годишен съперник, който се отърва от испанеца Роберто Мартинес 6-4, 6-3 и 6-1, има "младост и следователно потенциал, който е неизвестен къде може да отиде".

"Младите хора могат да имат дни с потенциал по-високи от класирането си, защото са в процес на непрекъсната еволюция. Трябва да следвам днешния път, който е подходящ", коментира той.

Надал, Тийм и Зверев присъстват на срещата си с осмия

Париж, 2 октомври (EFE). - Испанецът Рафаел Надал, австриецът Доминик Тийм и германецът Александър Зверев постигнаха този петък преминаването към осминафинала на Ролан Гарос, както и румънката Симона Халеп, украинката Елина Свитолина и Холандката Кики Бертенс.

Няма големи изненади в деня на турнира, който видя победите на основните фаворити.

Надал постигна проста победа срещу италианеца Стефано Траваля, 6-1, 6-4 и 6-0, първата, която постигна със затворения покрив на централата в Париж, открита тази година.

Испанецът следва пътната си карта в много особен сезон, в който се изправя пред любимия си турнир с почти никакви референции, тъй като пандемията го е лишила от почти цялото турне на клей.

В тази панорама, само с три мача в Рим и поражение в четвъртфинала срещу аржентинеца Диего Шварцман, неговият план е да расте в Париж, в търсене на върховите постижения, които трябва да бъдат постигнати, тъй като същността на съперниците става все по-важна.

Испанецът ще се изправи срещу американеца Себастиан Корда, играч от квалификационната фаза, първият, който стигна до четвъртфиналите от 2011 г. Той направи това, след като победи испанеца Педро Мартинес, 6-4, 6-3 и 6-1, което му дава възможност да се изправи срещу своя идол, човекът, чието име е сложил котката си.

Син на финалиста от 1992 г. в Ролан Гарос и победител на Откритото първенство на Австралия шест години по-късно, чех Петър Корда, Себастиан се възхищава на Надал.

Тийм също нямаше усложнения срещу норвежеца Каспър Рууд, който въпреки пристигането си като играч с най-много победи на клей, се поклони с 6-4, 6-3 и 6-1.

Победителят от последното отворено първенство на САЩ ще играе за място на четвъртфиналите срещу французина Хюго Гастон, поканен от организацията, 239 от света на своите 20 години, най-ниското класиране на оцелелите в Париж.

Той постигна подвиг, побеждавайки швейцареца Стан Вавринка, победител в Париж през 2015 г. и финалист две години по-късно, който се поклони 2-6, 6-3, 6-3, 4-6 и 6-0, което го запазва като последен галски представител в мъжката кутия.

За трета поредна година германецът Александър Зверев ще играе осминафиналите на Ролан Гарос, след като победи италианеца Марко Чекинато с 6-1, 7-5 и 6-3.

След петсетовия маратон от предишния си кръг срещу французина Пиер-Юг Хербер, германецът имаше по-спокоен мач.

Следващият му съперник ще бъде италианецът Янник Синер, най-младият в таблицата, който се класира, след като победи аржентинеца Федерико Кория с 6-3, 7-5 и 7-5.

Чекинато от квалификационния кръг напуска Париж, след като за първи път печели мачове от Големия шлем за първи път от достигане на полуфиналите през 2018 г. в този турнир.

По-малко от час отне Халеп, фаворит номер 1, за да стигне до втория кръг срещу американката Аманда Анисимова, полуфиналистка от последното издание, която загуби с 6: 0 и 6: 1.

Под покрива на централния корт победителят от 2018 г. си отмъсти от последното издание, когато младата американка я отдели от турнира на четвъртфиналите.

Халеп ще бъде премерена за място на четвъртфиналите срещу полячката Ига Суатек, 57 в класацията, която победи канадката Юджини Бушар, 6-3 и 6-2.

Третата поставена Свитолина се отърва в два сета от рускинята Екатерина Александрова, 31-ва в света, 6-4 и 7-5, и ще играе срещу французойката Каролайн Гарсия, 45-та в класацията, която победи белгийката Елизе Мертенс, посяти 16, с 1-6, 6-4 и 7-5.

Бертенс, петият носител, победи чешката Катерина Синякова с 6-2 и 6-2 и ще играе срещу италианката Мартина Тревисан, която победи гъркинята Мария Сакари, 20-та фаворитка, 7-6 (0) и 6-две. Луис Мигел Паскуал