спорт

CajaGranada се появява с цялата артилерия в Priego и взема победата

Гранада днес/Гранада 28 септември 2008 г. - 05:02 ч

място

Тенисът на маса CajaGranada постигна вчера важна победа на корта на един от претендентите за титлата в Супердивизията, CajaSur de Priego de Córdoba, който не можа да изненада и падна с 1-3.

В първия мач от следобеда Ву Чи не можа да разреши решителните точки от всеки сет и оказа натиск върху австриеца Робърт Гардос, който взе победата много ясно с 3: 0.

Втората заложена точка служи за номер пет в световната ранглиста, беларусът Владимир Самсонов, за да дебютира в испанската супердивизия. Хосе Луис Мачадо започна напред в първия сет, но в крайна сметка загуби с тесни 11-9. Вторият беше малко по-ясен за играча на отбора в Гранада (5-11), а в третия най-големият от Мачадо не можа да се възползва от възможностите си и в крайна сметка загуби с 8-11.

Карлос Мачадо започна добре в мач 3 и скоро излезе напред с 11-4 срещу Хуанито. Играчът на CajaGranada върна сета, като спечели с 5-11, но Мачадо, силно мотивиран, взе следващите два със същия резултат 11-8, което поддържаше CajaSur жив.

В четвъртия и последен гейм Самсонов ясно разреши първия сет с категоричните 11-3 срещу Wu Chih Chi. Ориенталът от CajaSur беше на път да спечели втория, който загуби с предимства (11-13) и това изглежда тежеше на играча, който в крайна сметка загуби третия с 6-11, с което партията избра страната от Гранада.

След деня този уикенд Супердивизията прекъсва поради спора на Европейското първенство, в което ще присъстват почти всички играчи на CajaGranada. Двама от тях, Виктор Санчес и Хуанито, ще формират мъжкия национален отбор по тенис на маса заедно с Мачадо. Що се отнася до жените, Испанската федерация по тенис на маса потвърди присъствието на Сара Гутиерес от Гранада.