Лоши новини за Далас Маверикс. Не само загуби Игра 3 от Клипърс, но Лука Дончич отново си контузи глезена.

срещу

Словенецът беше изкривен левия глезен, същият, който беше контузен през първата четвърт от Игра 1 от първия кръг преди няколко дни.

Контузията настъпи през третото тримесечие с Дончич опитвайки се да защити проникването на Kawhi Leonard, и при движение на крака върхът докосва пода и в крайна сметка се огъва.

Дончич напусна съда с 3:58 за игра през третата четвърт и подскачане на един крак, неспособност да натоварва.

В мъртво време предаването на TNT каза това човек се разхождаше по коридора на съблекалнята с инвалидна количка, което се похвали с нещо сериозно за словенеца, но за щастие той нямаше нужда от него и се върна на пейката, разхождайки се преди края на третата четвърт.

Дончич се завърна на корта първите три минути от четвъртата четвърт, като завърши трипъл-дабъл (13 точки, 10 борби, 10 асистенции) преди напуснете корта отново с 9:08 на часовника за дискомфорт в глезена.

Според TNT той е бил подложен на рентгеново изследване на стадиона, но резултатите не са били публикувани. Дончич се завърна с джапанки на пейката за да видите последните минути на мача със съотборниците си.

След играта Рик Карлайл заяви: „Не съм сигурен каква е тежестта на левия глезен на Лука. Утре ще знаем повече. Той се върна и опита очевидно и не се движеше много добре, така че ще видим откъде идва утре и след това в неделя сутринта. ".

Играта ще бъде в началото на следващата неделя, така че той ще има малко повече от ден, за да се опита да се възстанови. и се стремят да изравнят поредицата срещу Клипърите.