За да затворят редовния сезон, Бостън Селтикс пътува до Тексас, за да се изправи срещу Сан Антонио Спърс. Брад Стивънс имаше Кайри Ървинг, завръщането на Джейлън Браун, Джейсън Тейтъм, Ал Хорфорд и Арон Бейнс. За местните излязоха Тони Паркър, Дани Грийн, Руди Гей, ЛаМаркъс Олдридж и Пау Гасол.

издишване

Бостън започна играта със серия 14-2, базирана на движението на топката и страхотната защита на Арон Бейнс над ЛаМаркъс Олдридж, ограничавайки основното оръжие на нарушението на Грег Попович. Междувременно атаката на Селтикс, беше подсилен от великия Ървинг, който завърши със 17 точки в четвъртия и отбора с 31-26 над Шпорите.

Да, добре сте чули.

17 точки, а първата четвърт дори не е приключила…. pic.twitter.com/tf1OloBaby

- Бостън Селтикс (@celtics) 9 декември 2017 г.

Играта беше напълно затворена през втората четвърт, когато пейката влезе в играта и малко по малко, Олдридж влезе в игра, за да завърши полувремето с 19 точки и 8 борби, срещу защитата на Бостън, която не можа да намери начин да спре ресурси на Олдридж на полюса. Ървинг добави 21 точки на полувремето придружено от 11 с 5 борби от Татум но предимството премина към Сан Антонио 56-55 за второто полувреме.

През третото тримесечие интензивността на Селтикс се върна на повърхността и позволи на местните жители да не набират скорост срещу народа си. С Джейлън Браун, който неудържимо наказваше обръча и от страхотна защита, предимството се върна на зелените с 82-77 с 28 точки от Ървинг и 13 от Тери Розие, идващи от пейката през последните дванадесет минути от играта.

През последната четвърт това беше размяна на кошове и изпълнение в защита в двата отбора. Отсъствието на Арон Бейнс тежеше на Бостън и с малко повече от две минути игра, Маркус Смарт бе изгонен за фаулове. Когато всичко изглеждаше нагоре, Тейтъм и Ървинг направиха последователни тройки, но на последната игра, Ману Джинобили улови офанзивен рикошет и закова тройката, която се оказа решаваща, когато Кайри хвърли своя, за да изравни играта, топката се обърна в джантата и излезе, давайки на шпорите победата 105-102 въпреки 36 точки от зеления защитник и 20 от Джейсън Тейтъм в брилянтна нова презентация, заредена със зрялост за новобранеца.