• Twitter
    • WhatsApp
    • Телеграма
    • Електронна поща

Първо гостуване от втория кръг, това е мач номер 21. Маникс Мандиола пътува със 17 играчи, тъй като не разполага с Рубен Гонсалес, който почти е възстановен от изкълчване на коляното, но предпочита да не рискува, нито с Маркос де ла Еспада не можа да тренира в събота поради настинка. Нападателят на Pollença няма да се включи в призива за пътуване до Аликанте в последния момент. Добрата новина, включването на Ровирола, който си беше изкълчил глезена в понеделник и беше сериозно съмнение.

балеарските

Manix избра една промяна, принудена от отсъствието на Маркос. Карл в гол, защита за Кике, Гуасп, Валори и Алваро Вега, двоен пивот за Вилапалос и Фулана, вляво Канарио, вдясно Уго Диас (нов) и на плеймейкъра Самуел (не на крилото) и Нуха отгоре. Той никога не беше печелил ATB през 12-те си посещения в Ел Колао, въпреки че е вярно, че през последните 5 сезона не беше загубил.

Първата част беше тежка битка, както се предполагаше. Пред много влажно поле, което натовари краката на играчите. Преди да започне, валеше минимално и полето беше бързо. Алкояно стана силен, с топката и със спора, винаги търсейки шока и излизайки победоносно в много дуели, въпреки че АТБ започна да работи скоро, знаейки, че е време да запретнат ръкави много в Ел Колао. ATB на практика нямаше реализационни шансове през първото полувреме, нещо безпрецедентно през целия сезон. В първата минута на играта отборът на Аликанте имаше първия си шанс. Пино стреля сляво, но Карл праща за корнер. Хубава ръка от Карл.

Местният отбор настояваше силно в началото. В 7 'Брайън Рейна имаше добър пробив, но ударът му извън зоната отиде при Карл. Първият половин час беше един от интензивните битки във всяка топка.АТБ пристигна малко през първото полувреме, вероятно този с най-малко генерирани шансове за сезона. В 29-ата минута Пино, който се бори с всяка топка, стреля в полуобръщането ниско навън. В минута 38, първото пристигане на АТВ ще пристигне, Фулана стреля, след като удря защитник извън зоната. При 0-0 останалото щеше да бъде достигнато.

При рестартирането се видя по-добър ATB, който знаеше как да направи крачка напред. В 53-ата минута Адри, който замени Канарио в 37-ата минута на първото полувреме поради известен дискомфорт в подколенното сухожилие, имаше първата възможност в добра полукръг. Канарчето изигра най-добрата си игра с ATB, като много увлекателни и печеливши топки бяха пренебрегнати. Днес беше денят на Вилапалос, Валори, Кике, Гуасп или Вега. Всички трябваше да приемат множество и постоянни физически двубои и те знаеха как да се съобразят с бележка. През 60-та ще дойде най-добрият местен шанс. Сапатазо от Де Лерма, че за Карл в страхотна намеса. Той изпрати топката до Карл, който отива в повече през последните дни. На 65 'Нуха прави страхотна асистенция на Хюго, който с дясното стреля при страхотен повод.

ATB искаха повече, те се чувстваха по-удобно с изминаването на минутите. И последният половин час не даде нищо на съперника си в защита, тъй като беше много сериозен. През 70 г. Самуел стреля в ръцете на Банюз. Британците опитаха цялата игра. В 71 'Фулана е този, който стреля високо извън зоната. Капитанът също би направил страхотно второ полувреме, с физическа сила в шофирането. През 80-ата минута щеше да дойде шансът, който можеше да означава победа. Нуха оставя Самуел сам, за да може в ръката си да направи добър вазелин, преди вратарят да излезе, но той да остави да мие напречната греда. Много ясен повод. Жалко. Последните минути ATB искаха повече, но трябваше да се задоволят с една точка. Трета поредна игра без отстъпка. Manu Herrera видя играта по трибуните.

Алкояно 1. Bañuz, 2. Barreda, 3. Hermosa, 4. руски (49 '14. Fomeyem), 5. Primi, 6. Córcoles, 7 Nieto (72 '12. Anaba), 8. De Lerma, 9. Pino, 10. Висенте (57 '16. Лино) и 11. Рея.

Цели: ГРЕХ.

Рефер: Кампос Салинас (Мурциански комитет)

Той увещава в Алкояно: Корколес и Фомеем.

Препоръчано в ATB: Guasp.

Инциденти

Мач, съответстващ на ден 21 от първенството на лигата на 2-ра дивизия B, група III в El Collao. 1000 души.