Белият отбор си осигури полевото предимство за центриране на четвъртфиналите в Евролигата

Споделете статията

Томас (г) оспорва топка с Таварес. EFE/Сергей

химки

Реал Мадрид осигури предимството на домакинството си за четвъртфиналните кросоувъри на Евролигата в четвъртък с удобна победа на гости срещу слаб Химки (75-100) с рекорд Фелипе Рейес.

С малко повече от минута до края на първата четвърт, ветеранът бял капитан скочи на терена, достигайки своя сънародник Хуан Карлос Наваро като играч с най-много мачове в историята на Евролигата, с 341 участия.

Месец след загуба от ЦСКА в Москва, отборът на Пабло Ласо постигна истинска отборна победа в покрайнините на руската столица, която им гарантира да завършат в четворката и фактора на домакинския корт в плейофите.

Без големи размирици европейският шампион остави на таблото преди почивката и надви съперника си през второто полувреме с неизмеримия Фабиан Каузър, голмайстор на мача с 22 точки и четири тройки, добре ескортиран с 5 от осем в тройки подмладен Руди Фернандес.

Белият отбор потвърди подобрението, показано преди седмица срещу Фенбербахче в Мадрид, и между другото прекъсна серията си от загуби далеч от дома.

Пабло Ласо възстанови американеца Трей Томпкинс и пропусна само Антъни Рандолф в първите минути - времето, през което бензина продължи за изтощен Швед, все още не се възстанови, след като пропусна много игри поради счупен пръст.

Химки започна, като разчупи бялата защита от линията на три, въпреки че руснаците вкараха само три 3-точки от девет опита в първите минути.

Алексей Швед съсредоточи почти цялото внимание на посетителите, което не му попречи да отбележи две тройки, едната от които грандиозна.

Джейси Карол също си тръгна запушен с два коша в първите минути, един от два и друг от три, въпреки че европейският шампион запази само типа от свободния удар.

Но защитният натиск на Химки задушаваше. Екипът, воден от Ласо, допусна твърде много непринудени грешки. Шестте обира на Химки бяха главоболие за Мадрид. Сержио Люл също не беше прав. За щастие отборът доминираше в отбранителната атака.

Първата четвърт завърши с предимство на Реал Мадрид (22-24) с тройка на Стефан Маркович, която намери бърз отговор на китката на Руди Фернандес.

Интересното е, че Мадрид се възползва от най-голямото си предимство от тройката (29-36). Руди вкара три от четири, а Каузър сложи последния щрих преди поредния тайм-аут от местния треньор, литовския Римас Куртинайтис.

Входът на Facundo Campazzo беше основен. Отвратителният аржентинец напусна половината четвърт и отборът се възползва максимално от предимството на таблото (33-43).

Мадрид продължи да доминира в района с 21 борби само за 6 от руснаците, но Ласо даде добро порицание на отбора си за загубата на девет топки.

Въпреки всичко испанският отбор отиде на полувремето с почти непреодолимо предимство за руснаците (38-51) благодарение на няколко пиеси на Кампацо, включително великолепна десета кошница на борда преди звука, който изпрати двата отбора в съблекалните.

След почивката местният отбор сложи цялото месо на скара, но Люл с тройка и асистенция в контраатака потуши заплахата от бунт.

Не всичко обаче беше добра новина, тъй като мексиканецът Густаво Аон трябваше да напусне играта след изкълчване на глезена.

Контузията на пивота позволи влизането на Валтер Таварес, чийто размер спря всички руски атаки, за което Каузър допринесе с два коша и категорично предимство (50-70) в края на третото тримесечие.

Последният акт беше разходка за шампиона, в която Ласо даде възможности на всички играчи, пътували до Русия, Каузър и Габриел Дек се харесаха с няколко филмови кошници, а Санти Юста се радваше на три минути слава.

- Информационен лист:

75 - Химки Москва (22 + 16 + 12 + 25): Швед (21), Зайцев (8), Зубков (2), Дженкинс (-), Томас (15) - стартова петица - Маркович (13), Губанов (6), Мония (5) и Крокър (5).

100 - Реал Мадрид (24 + 27 + 19 + 30): Лул (8), Карол (7), Тейлър (2), Томпкинс (8), Таварес (8) - начална петица - Каузър (22), Руди (15), Рейес (-), Айон (6), Кампацо ( 5), Колода (12) и Юста (4).

Рефери: Борис Рижик, Миливое Йовчич и Юргис Лауринавичюс. Те отстраниха Зубков и Томас за лични фалове.

Инциденти: мач, съответстващ на двадесет и шестия ден от Евролигата, изигран в Arena Mytischchi в Московска област преди около 7000 зрители.