РИО ДЕ ЯНЕЙРО, 18 август (Синхуа) - Мексиканският боксьор Мисаел Родригес спечели бронзовия медал на Олимпийските игри в Рио 2016, след като падна в четвъртък на полуфинала в средната категория (75 килограма) срещу узбека Бектемир Меликузиев.

2016-мексиканският

Родригес загуби с единодушно решение битката в зала шест на Риоцентро, завършила с 27-30 карти в полза на 20-годишния азиатски и сребърен медалист на Световното първенство в Доха през 2015 г.

Мексиканецът от щата Чихуахуа (на север) атакува от първия кръг, но Меликузиев няколко пъти свързва лицето си и показва мощен ляв крак.

С два загубени рунда Родригес излезе на ринга в третия епизод, решен да събори узбекския боксьор, който защити предимството си добре и в крайна сметка се уреди на финала през следващата събота срещу кубинеца Арлен Лопес.

Мексиканският боксьор ще се изкачи на подиума като трето място в средната категория, поради факта, че олимпийският бокс награждава два бронзови метала.

Медалът на 22-годишния Родригес е единственият, който мексиканската делегация е постигнала на летния панаир при липсата на три дни и половина, за да се изключи котелът следващата неделя.

По пътя си към медала боксьорът с прякор "Ел Чино" победи иракчанина Уахид Караауи в първия кръг и египтянина Хосам Хюсеин Абдин на четвъртфиналите.

Металът на Родригес е първият, който мексиканският бокс е получил на Олимпийските игри от Сидни 2000 г., и номер 13 в летните състезания. Край